fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Heger: Európska únia je domov, o ktorý sa musíme starať

Slovensko podľa Eduarda Hegera za posledné roky dokázalo, že nie sme len mladší súrodenec ostatných členských krajín, ale rovnocenný partner s konkrétnymi riešeniami ako prispieť k silnej a odolnej EÚ.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.5.2023 (SITA.sk) – Európska únia (EÚ) je domov, o ktorý sa musíme starať. Uviedol to v pondelok na sociálnej sieti dočasne poverený premiér a predseda strany Demokrati Eduard Heger pri príležitosti 19. výročia vstupu Slovenska do EÚ a dodal, že únia je našou rozšírenou vlasťou.

Podľa Hegera k EÚ pristupujme nielen ako k zdroju príležitostí, ktoré nám otvorila, ale aj ako k domovu, o ktorý sa aj my musíme starať. Slovensko podľa Hegera za posledné roky dokázalo, že nie sme len mladší súrodenec ostatných členských krajín, ale rovnocenný partner s konkrétnymi riešeniami ako prispieť k silnej a odolnej EÚ.

„Posledné roky boli náročné, ale ukázali sme, že EÚ je viac ako len politické a ekonomické zoskupenie. Miera solidarity, odhodlania a jednoty nikdy nebola citeľnejšia, ako počas kríz, ktorým spoločne čelíme. Nikto nevie povedať, čo nás čaká v budúcnosti, ale vieme, že nie sme sami,” skonštatoval Eduard Heger.

„Sme európska rodina, ktorá je postavená na silných hodnotách, ktoré, kým budeme udržiavať pri živote, tak budeme nezlomní,” dodal šéf strany Demokrati, ktorý verí, že toto je silnou motiváciou pre všetky ďalšie krajiny, ktoré sa k nám chcú pripojiť.

Prečítajte si tiež:
Psíčkari našli zakopanú mŕtvolu, časť tela trčala zo zeme

Viac k témam: Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk – Heger: Európska únia je domov, o ktorý sa musíme starať © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií