fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Heger navštívi Izrael, stretne sa s premiérom Netanjahuom aj prezidentom Herzogom

Premiér v Jeruzaleme navštívi aj pamätník obetiam holokaustu Jad Vašem založený v roku 1953.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.3.2023 (SITA.sk) – V nedeľu 5. marca odcestuje predseda vlády SR Eduard Heger na dvojdňovú pracovnú návštevu Izraela.

Ako informoval tlačový odbor Úradu vlády SR, premiér sa v Jeruzaleme stretne s predsedom vlády Benjaminom Netanjahuom, s ktorým bude diskutovať o slovensko-izraelských vzťahoch a aktuálnej situácii v Európe v súvislosti s agresiou Ruska na Ukrajine.

Preberú aj situáciu vo svete

Diskutovať budú aj o ekonomickej, ale aj o obrannej spolupráci a možnostiach jej prehĺbenia, témou stretnutia bude taktiež posilnenie partnerstva vo vede, výskume a inováciách.

V pondelok 6. marca sa Heger následne stretne s izraelským prezidentom Isaacom Herzogom, s ktorým bude rokovať o bilaterálnych vzťahoch a aktuálnej situácii vo svete.

„Počas návštevy Izraela sa premiér stretne aj s ministrom zahraničných vecí Izraela Eli Cohenom a navštívi Weizmannov vedecký inštitút, ktorý patrí medzi najlepšie vedecké pracoviská na svete,” zdôraznil úrad vlády.

Mená Slovákov na Čestnej stene

Premiér v Jeruzaleme navštívi aj pamätník obetiam holokaustu Jad Vašem založený v roku 1953. „Jednou z úloh múzea je aj oceňovanie ľudí nežidovského pôvodu titulom Spravodliví medzi národmi, ktorí počas holokaustu nasadili svoje životy a zachránili prenasledovaných Židov pred smrťou. Mená záchrancov sú zvečnené na Čestnej stene v záhrade pamätníka,” pripomenul úrad vlády.

Prečítajte si tiež:
Vo veku 68 rokov zomrel europoslanec Číž, ktorý bol aj pri vzniku strany Smer-SD

Zároveň doplnil, že k 1. januáru 2022 bolo na Čestnej stene vyrytých 638 mien slovenských občanov, čím sa Slovenská republika zaraďuje medzi krajiny s najvyšším počtom držiteľov tohto ocenenia.

S premiérom do Izraela podľa Úradu vlády SR cestuje aj skupina vedcov zo slovenských univerzít, ktorá absolvuje program zameraný na prehĺbenie spolupráce vo vede a výskume medzi oboma krajinami.

Viac k témam: Predseda vlády, Zahraničná cesta
Zdroj: SITA.sk – Heger navštívi Izrael, stretne sa s premiérom Netanjahuom aj prezidentom Herzogom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií