fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Heger sa referenda nezúčastní, vraj je to len Ficova a Pellegriniho kampaň

Fico a Pellegrini si podľa povereného predsedu vlády chcú zabezpečiť návrat k moci a beztrestnosť po voľbách.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.1.2023 (Webnoviny.sk) – Poverený predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) sa nezúčastni na nadchádzajúcom sobotnom referende o zmene ústavy. Ako uviedol vo vyhlásení, ide podľa neho o kampaň Roberta Fica (Smer-SD) a Petra Pellegriniho (Hlas-SD), ktorí si chcú zabezpečiť návrat k moci a beztrestnosť po voľbách.

„V aktuálnej situácii je navyše referendum úplne bezpredmetné, keďže na zmenu ústavy a predčasné voľby sa podľa doterajších vyjadrení poslancov nájde v parlamente dostatok hlasov,” doplnil Heger.

V sobotu 21. januára čaká občanov SR v poradí deviate celoštátne referendum od vzniku samostatného štátu v roku 1993. Odpovedať budú na otázku, či súhlasia, aby predčasné skončenie volebného obdobia Národnej rady SR bolo možné uskutočniť referendom alebo uznesením Národnej rady SR, a to zmenou Ústavy SR. Hlasovať bude možné od 7:00 do 22:00.

Viac k témam: Premiér Slovenskej republiky, Referendum o zmene ústavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger sa referenda nezúčastní, vraj je to len Ficova a Pellegriniho kampaň © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií