fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Heger si agendu zmeniť paragraf 363 ponesie do ďalšieho volebného obdobia, dôvodom je aj Žilinka

Heger pripomenul, že v súčasnom volebnom období zmenu vetovala strana Sme rodina.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.2.2023 (SITA.sk) – Agendu zmeniť používanie paragrafu 363 Trestného poriadku si poverený predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) nesie aj do ďalšieho volebného obdobia.

Povedal to po stredajšom rokovaní vlády s tým, že podporuje takúto zmenu aj vzhľadom na jeho využívanie generálnym prokurátorom Marošom Žilinkom. Zároveň Heger pripomenul, že v súčasnom volebnom období zmenu vetovala strana Sme rodina.

„Zrejme sa to v tomto volebnom období už nepodarí, ale určite bude potrebné, aby to bola dôležitá agenda budúceho volebného obdobia,” skonštatoval premiér.

Paragraf 363 Trestného poriadku umožňuje generálnemu prokurátorovi zrušiť právoplatné rozhodnutie policajta alebo prokurátora v prípravnom konaní, ak zistí nezákonný postup.

Viac k témam: Generálny prokurátor, Paragraf 363 Trestného poriadku, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk – Heger si agendu zmeniť paragraf 363 ponesie do ďalšieho volebného obdobia, dôvodom je aj Žilinka © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií