fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Heger vyzval Fica, aby prestal klamať a nešíril paniku v súvislosti s mobilizáciou

Ubezpečil, že k mobilizácii určite nedôjde.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.2.2023 (SITA.sk) – Dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) vyzval predsedu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica, aby prestal ľudí klamať.

Fico šíri klamstvá o mobilizácii

Fico šíri klamstvá o mobilizácii, sú to čisté nezmysly. Je to šírenie hnevu, nenávisti a paniky, ktorú Robert Fico robí,” uviedol Heger pred odletom do Bruselu, kde sa zúčastní na samite Európskej rady.

Ubezpečil, že k mobilizácii určite nedôjde. „My nevstúpime do konfliktu našimi vojakmi. Ak celý čas hovoríme o pomoci vojenskej techniky smerom k Ukrajine, o tom to aj je. Ukrajina nežiada vojakov, ale žiada techniku, aby ich vojaci mohli chrániť ich vlastné územie,” zdôraznil.

Poslanie vojakov na Ukrajinu

Predseda Smeru-SD Robert Fico tento týždeň vyzval prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina) a dočasne povereného premiéra SR Eduarda Hegera, aby verejne deklarovali, že nepošlú slovenských vojakov bojovať do vojny na Ukrajinu.

Začína sa potichu hovoriť, že ďalšou etapou pomoci Ukrajine by malo byť poslanie vojakov severoatlantickej aliancie na Ukrajinu, čo by som považoval za najväčšiu hlúposť, akú niekto môže urobiť,” uviedol Fico.

Prečítajte si tiež:
Najvyšší správny súd zrušil pojednávanie vo veci odobratia previerky SBS Bonul, potrebuje stanovisko Súdneho dvora EÚ

Viac k témam: Opozícia, pomoc Ukrajine, Predseda vlády, Vojenská mobilizácia
Zdroj: SITA.sk – Heger vyzval Fica, aby prestal klamať a nešíril paniku v súvislosti s mobilizáciou © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií