fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hegerova menšinová vláda či predčasné voľby. Prezidentka Čaputová povedala, čo Slovensko potrebuje

Dodala však, že netúži po zostavovaní úradníckej vlády.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.12.2022 (Webnoviny.sk) – Potrebujeme vecné, racionálne a pokojné vedenie štátu. V relácii RTVS O 5 minút 12 to povedala prezidentka SR Zuzana Čaputová. Podľa hlavy štátu však čelíme pravému opaku.

Fungovanie parlamentu je neisté

Menšinová vláda by podľa prezidentky mala deklarovať, s kým vládne. Myslí si, že by to zvýšilo jej predvídateľnosť. Nepopiera, že takýto model vládnutia je možný, avšak máme neisté fungovanie parlamentu a, ako to nazvala v správe o stave republiky, z kríz sa robia drámy.

Návrh SaS na odvolanie vlády ju, v kontexte dlhodobého vývoja, neprekvapil. Dodala však, že netúži po zostavovaní úradníckej vlády.

Téma jednej politickej strany

Téma referenda o predčasných voľbách je zas podľa prezidentky témou jednej politickej strany. Komunikáciu o ňom považuje za nešťastnú. Dodala, že Ústavný súd SR dvakrát potvrdil, že vypísanie referenda v takom znení, v akom ho dostala, by bolo v rozpore s ústavou.

Zároveň je presvedčená, že bez ohľadu na to, aký termín by vybrala, určitá politická strana by na ňu aj tak útočila.

Viac k témam: Menšinová vláda Eduarda Hegera, Predčasné voľby, Prezidentka SR, Referendum o predčasných voľbách
Zdroj: Webnoviny.sk – Hegerova menšinová vláda či predčasné voľby. Prezidentka Čaputová povedala, čo Slovensko potrebuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Územie pri Viedenskej ceste má návrh novej podoby, vznikne tu rekreačné a rezidenčné územie
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií