fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Herec Alec Baldwin bol obžalovaný z neúmyselného zabitia kameramanky

Kancelária okresného prokurátora v Santa Fe obvinila herca z „mnohých prípadov extrémne nedbanlivého správania“.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.2.2023 (Webnoviny.sk) – Amerického herca Aleca Baldwina obžalovali z neúmyselného zabitia v súvislosti so smrťou kameramanky počas nakrúcania filmu Rust. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na prokurátorov, podľa ktorých Baldwin počas nácviku práce so zbraňami telefonoval.

Obžalovali aj zbrojmajsterku

Halyna Hutchins zomrela 21. októbra 2021 v nemocnici v Novom Mexiku po tom, ako na ňu Baldwin počas skúšky na Bonanza Creek Ranch neďaleko Santa Fe vystrelil zo zbraňovej rekvizity a zasiahol ju do hrudníka.

Kancelária okresného štátneho zástupcu v Santa Fe obvinila herca z „mnohých prípadov extrémne nedbanlivého správania“.

Z neúmyselného zabitia obžalovali aj zbrojmajsterku zodpovednú za zbrane počas nakrúcania.

Dokumenty, ktoré zverejnili v utorok a konkretizujú obvinenia avizované už 19. januára, opisujú chaotické nakrúcanie s ľahostajným prístupom k bezpečnosti v súvislosti so zbraňami.

Herec bol nesústredený

Baldwin bol podľa špeciálneho vyšetrovateľa okresného prokurátora Roberta Shillinga „nesústredený“ počas výcviku, ako zaobchádzať so zbraňovou rekvizitou, pretože telefonoval s rodinou. Ak by pritom vykonal povinné bezpečnostné kontroly so zbrojmajsterkou Hannah Gutierrez-Reed a nenamieril priamo na Hutchins, „tragédia by sa nestala“, konštatuje Shilling s tým, že „tento nedbanlivý odklon od známych štandardov a praxe a protokolu priamo spôsobil smrteľnú streľbu“.

„Baldwin vedel, že prvé pravidlo bezpečnej práce so zbraňami je nikdy nemieriť na niekoho, na koho nechcete vystreliť,“ dodal Shilling.

Prečítajte si tiež:
Pri tragickej dopravnej nehode prišla o život herečka Táňa Hrivnáková

Obaja sa budú brániť na súde

V obžalobe pritom menuje najmenej tucet „skutkov alebo nedbalostí“, ktoré viedli k streľbe, vrátane nepoužitia repliky na neplánovanú skúšku, umožnenia zbrojmajsterke, aby napriek protokolu opustila nakrúcanie, odchýlenia sa od praxe, že zbraň možno prevziať len od zbrojmajsterky, neriešenia sťažností súvisiacich s bezpečnosťou na pľace a nevykonania bezpečnostných kontrol so zbrojmajsterkou, ktorú navyše najali bez potrebnej certifikácie.

Právnici Baldwina i Gutierrez-Reed na obžaloby reagovali s tým, že proti obvineniam sa hodlajú brániť na súde. V prípade, že ich počas procesu s porotou uznajú za vinných, hrozí im do 18 mesiacov väzenia a pokuta päťtisíc dolárov.

(1 EUR = 1,0833 USD)

Viac k témam: Natáčanie filmu, Súdy, Úmrtie, Zabitie
Zdroj: Webnoviny.sk – Herec Alec Baldwin bol obžalovaný z neúmyselného zabitia kameramanky © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií