Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Herec Stanke či prezidentkin partner členmi úradníckej vlády nebudú, „uniknutý“ zoznam je vymyslený

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v utorok 31. januára oznámila, že nateraz nevymenuje úradnícku vládu, keďže poslanci schválili termín predčasných parlamentných volieb, aj keď na poslednú chvíľu.

1.2.2023 (Webnoviny.sk) – Na sociálnych sieťach sa objavil obrázok s menami a logom Kancelárie prezidenta SR, ktorý je vydávaný za uniknutý zoznam mien členov úradníckej vlády.

Ako však upozornil hovorca prezidentky SR Zuzany Čaputovej Martin Strižinec, tento zoznam je vymyslený, nepochádza z prezidentskej kancelárie ani neodráža realitu pokiaľ ide o potenciálnych kandidátov na jednotlivé posty v úradníckej vláde.

Podľa zoznamu mal úradníckej vláde šéfovať bývalý minister financií Ivan Mikloš. Ministrom vnútra mal byť bývalý šéf polície Jaroslav Spišiak a ministrom spravodlivosti predseda Súdnej rady SR Ján Mazák. V zozname sa objavilo aj meno herca Richarda Stankeho ako ministra kultúry a ministrom životného prostredia mal byť aktivista Juraj Rizman. Ten je v súčasnosti partnerom Zuzany Čaputovej.

Prezidentka Čaputová v utorok 31. januára oznámila, že nateraz nepristúpi k vymenovaniu úradníckej vlády. Poslanci parlamentu sa totiž dohodli na termíne predčasných volieb do konca januára, aj keď na poslednú chvíľu. Hlava štátu doplnila, že rešpektuje termín predčasných volieb, na ktorom sa zhodla ústavná väčšina.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Prezidentka SR, Úradnícka vláda
Zdroj: Webnoviny.sk – Herec Stanke či prezidentkin partner členmi úradníckej vlády nebudú, „uniknutý“ zoznam je vymyslený © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií