fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Herec zo seriálu Game of Thrones prekvapil sýrskeho utečenca!

Máte tip? napíšte nám mailom

Ser Davos Seaworth podporuje utečencov.

Herec Liam Cunningham známy zo seriálu Game of Thrones ako Ser Davos Seaworth sa rozhodol prekvapiť dospievajúceho sýrskeho utečenca, ktorý len prednedávnom dostal nemecké víza. Cunningham sa so šestnásťročným utečencom Hussamom stretol prvýkrát v septembri v Jordánsku, kde sa objavil vrámci charitatívneho podujatia World Vision. Cieľom podujatia bolo zvýšiť povedomie o nepríjemnej situácii, v ktorej sa utečenci nachádzajú. Írsky herec spolu so svojimi britskými kolegyňami zo seriálu, Lena Headey a Maisie Williams, navštívili i utečenecké tábory v Grécku a stalo sa tak začiatkom tohto roku.

Hussam najprv utiekol zo Sýrie do Jordánska po tom, čo jeho škola bola zbombardovaná raketami v deň jeho záverečných skúšok. „Lietadlo strieľalo na školu raketami. Množstvo študentov a mojich priateľov bolo zrazu mŕtvych,“ povedal teenager zo Sýrie. Hussam je jedným z viac než štyroch miliónov Sýrčanov, ktorí utiekli pred vojnou v ich krajine.

Podľa informácií z podujatia World Vision je Hussamov otec a brat už legálne nasťahovaných v Nemecku. Zatiaľ, čo Hussam spolu s jeho matkou bývajú v hoteli v Stuttgart, učia sa nemčinu a hľadajú si ubytovanie. Tu ho známy herec navštívil. Sýrsky mladík sa následne vyjadril, že bol nesmierne šťastný, keď ho Liam Cunningham prekvapil. „Je to ako vidieť vlastného otca,“ dodal.

Prečítajte si tiež:
Mladá Slovenka zažila po náročnom výstupe na Gerlach šok: Keď zbadala svojho priateľa, neubránila sa slzám

Cunningham tiež pochválil Nemecko, že prichýlilo utečencov, ktorí utekajú pred vojnou do svojej krajine. „Je to vďaka niekomu vo vláde a tiež veľkým srdcom, ktoré Nemci majú, keď prijali týchto ľudí,“ vyjadril sa.

Teraz si môžeš pozrieť video, ktoré hovorí o stretnutí slávneho herca a sýrskeho mladíka:

Zdroj: deccanchronicle.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií