fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Himaláje sú viditeľné z 200 kilometrov. Je to po prvý raz za 30 rokov

Ľudia žijúci v niektorých častiach Indie, vidia pohorie Himaláje prvýkrát po desaťročiach. 

Máte tip? napíšte nám mailom

Môže za to karanténa kvôli koronavírusu. Tá znížila znečisteniu v krajine a pomohla trochu vyčistiť vzduch.

Miestni obyvatelia z okresu Jalandhar v Pandžábe v severnej Indii, vzdialenom asi 200 kilometrov od hôr, si užívajú nádherný výhľad.

Jedným z ľudí, ktorí oslavujú nedotknutý pohľad, je indický hráč kriketu Harbhajan Singh. Ten na Twitteri poukazuje na to, ako je znečistené ovzdušie v Indii. Jeden človek dokonca povedal, že je to po prvýkrát, čo mohol jasne vidieť Himaláje za takmer 30 rokov.

Harbhajan pre magazín povedal:  „je neuveriteľné, že môžem vidieť hory z môjho rodného mesta.“ uviedol, že nikdy si nepredstavoval, že sa stane niečo také.

Poukázal na to, že kvalita vzduchu v blízkosti jeho domu sa „očividne oveľa zlepšila“, a preto ľudia vidia hory, ktoré „nikdy“ predtým nevideli.

Harbhajan povedal, že zostal doma s rodinou a bol zaneprázdnený. „Učím sa variť, cvičím jogu s mojou ženou a hrám sa s mojou dcérou. Konečne môžem sledovať filmy. “Dodal, že sa za všetkých modlí.

Znečistená India

India vyhlásila trojtýždňový núdzový stav, aby spomalila a zastavila šírenie koronavírusu. Keďže na ulici je menej ľudí a je otvorených menej podnikov, úroveň znečistenia v niektorých častiach krajiny klesla a je menej smogu.

Prečítajte si tiež:
Prepis známych faktov? Vedci objavili „nové“ hromadné vyhynutie druhov

,,Aby sme zachránili Indiu, a aby sme zachránili všetkých jej občanov, vy, vaša rodina, každá ulica, každá štvrť je zablokovaná,” ​​uviedla premiérka Narendra Modi po tom, ako bolo 24. marca zavedený núdzový stav.

India má v súčasnosti potvrdených viac ako 5 tisíc prípadov a 170 ľudí zomrelo v dôsledku choroby.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj boredpanda

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií