fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Historka o synovej autonehode tentokrát nezabrala, dôchodkyňa s podvodníkmi vybabrala

Seniorke tvrdili, že syn je pod sedatívami, nemôže hovoriť a sumu 8-tisíc eur musí zalplatiť ako vyrovnanie s poškodeným.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.2.2023 (Webnoviny.sk) – Trenčianska krajská polícia upozorňuje na ďalší prípad pokusu podviesť dôchodkyňu. 75-ročná žena takmer prišla o 8-tisíc eur, podvodníci sa ju snažili oklamať vymyslenou historkou o synovej autonehode.

Dôchodkyňu najprv telefonicky kontaktovala neznáma žena s tým, že jej syn po autonehode nemôže rozprávať.

Potom sa v telefóne ozval muž a povedal seniorke, že ako vyrovnanie s poškodeným treba zaplatiť 8-tisíc eur. Seniorke ešte tvrdili, že syn je pod sedatívami a nemôže hovoriť. Zakázali jej o tejto skutočnosti čokoľvek hovoriť a žiadali, aby čo najskôr peniaze vybrala. Dokonca jej poslali taxík, ktorý ju odviezol do banky v obchodnom dome,” uviedla k prípadu polícia.

Medzitým si oslovená seniorka celú vec premyslela a začala mať pochybnosti. Zastavila sa v nemocnici, kde jej syn mal byť hospitalizovaný a tam zistila, že takmer bola obeťou podvodu.

Seniorov opätovne vyzývame, aby boli obozretní voči osobám, ktoré ich osobne, či telefonicky kontaktujú a žiadajú od nich peniaze pod rôznymi zámienkami, neodovzdávali finančnú hotovosť neznámym ľuďom a nevyberali svoje úspory pre cudzie osoby zo svojich účtov,” dodala polícia.

Prečítajte si tiež:
Bardejov zdobí nadrozmerný mobilný nápis, cieľom je propagácia historického mesta

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Podvod, Podvodníci
Zdroj: Webnoviny.sk – Historka o synovej autonehode tentokrát nezabrala, dôchodkyňa s podvodníkmi vybabrala © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií