fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

TOTÁLNA NOSTALGIA: Tieto hity si pospevovali všetky deti rokov 90-tych

Máte tip? napíšte nám mailom

Detstvo je bez pochýb najkrajším obdobím v živote človeka a rád naňho spomína. Pospomínajme si teda na najväčšie detské hity z rokov 90-tych.

 

Martin Madej – Indián

„Vtedy sa hodí fľaša chechtavej vody. Napil sa a rozosmial sa a takto spieval si.“ Myslím, že tá Maťkova chechtavá voda mala nejaké tie percentá podľa toho, čo spieva. A keďže „…z fľaše glo, glo, glo“ vyzýva k spitnému režimu stále, myslím, že ju možno pokojne prehrávať pri každej akcii.

Martin Madej – Ferrari

Každý chalan v detstve sníval o nadupanom aute, akým Ferrari rozhodne je. Martin spieval o tom, že raz príde na Ferrari, no zatiaľ nám stačí aj bicykel. Vysoké ciele… Väčšina, dnes už dospelých, sa musí uspokojiť s bicykelom stále a namiesto Ferrari by im postačila aj nejaká škodovka. Ale každopádne si túto pesničku prehraj a nostalgicky pospomínaj na staré dobré časy.

Martin Madej – Bobi

Pokiaľ ti malý Martinko neprišiel ako ťažký frajer v klipe, kde má červený športiak, v klipe Bobi ťa o tom presvedčí! Kožená bunda, šiltovka, drsné pózy, pes so slnečnými okuliarmi, ktorý zožral kúsok z pomerne drahej stavebnice… Maťo bol proste frajer a nejedno dievčatko (dnes pravdepodne zlatokopka) o ňom snívalo.

Mária Podhradská a Richard Čanaky- Malé koníky ľúbi Boh

Keď ťa tvoji rodičia alebo starí rodičia viedli k viere, určite na tvojom playliste nechýbala ani táto skladba. Keď si tento hudobný kresťanský skvost prehráš teraz, tak … Povedzme to takto, ide ťa poraziť z toho dookola omieľaného slova „LÚBI. Takže, keď lúbiš slovenčinu, nepočúvaj to.

Prečítajte si tiež:
Svadba roka: Blahoželáme Saganovcom na spoločnej ceste životom!

Pokračovanie na ďalšej strane

Detstvo je bez pochýb najkrajším obdobím v živote človeka a rád naňho spomína. Pospomínajme si teda na najväčšie detské hity z rokov 90-tych.

 

Zlatá brána – Bola raz malá hviezdička

Túto hviezdnu pieseň sme si pospevovali všade – doma, vonku, či v škole. Príbeh o hviezdičke bol legendárny a nesmrteľný. Ako malý si však ľutoval chúďa hviezdičku, no dnes vieš, že je to len pesnička o nejednej pseudocelebrite. Najprv sa odlúči od kamošov, lebo je stár, ktorá chce vidieť tisíce svetov, k čomu jej dopomôžu omamné a psychotropné látky, po ktorých má zmotanú hlávku. Nasleduje pád a smrť. Stále sa ti to zdá ako nevinná detská pesnička?!

Michaela Pašteková – Mandarínka Darinka

Lovestory zo sveta ovocia. Vlastne by sa dalo povedať, že je to rovno celá telenovela zaspievaná v cca 3 minútach. O láske sa vedelo, prišlo odlúčenie a po zdolaní kvantá prekážok to končilo happyendom. Keby dnes Mandarínka Darinka vedela, čo sa deje v Grécku, určite by sa svojim pôvodom nechválila…

Petra Jurinová – Vadí, nevadí

Petra robila reklamu tejto hre, vďaka ktorej si potom o tebe všetci kamoši šuškali, že si do toho super chalana, či tej najkrajšej baby. A ty si sa šiel prepadnúť pod zem… Hra zlá, pesnička ujde.

Prečítajte si tiež:
V Prahe na Karlovom moste sa konala obrovská párty. Česi sa lúčili s koronavírusom

https://www.youtube.com/watch?v=cMezt59UkzY

Peter Nagy a deti – Poď hrať ping pong

Neviem, čím si autor textu osladil koláč pred písaním tohto textu, ale pochybujem, že cukrom. Pretože keď registruješ text, tak toto človek zo seba len pod vplyvom cukru jednoducho nedá. Ale ako decká sme si túto pesničku spievali radi, hoci text bol vždy tak trochu freestyle.

Pokračovanie na ďalšej strane

Detstvo je bez pochýb najkrajším obdobím v živote človeka a rád naňho spomína. Pospomínajme si teda na najväčšie detské hity z rokov 90-tych.

 

Včielka Mája (znelka)

Nonsens v podobe ospevovania bodavého hmyzu, ktorého sa deti boja… Ale i tak túto nezbednú včielku milovala nejedna generácia.

Macko Uško (znelka)

Macko, ktorý o sebe spieva, že je huncút a má rád deti… No, musíš uznať, že je opísaný ako pedobear prvej triedy. Každopádne sme si to všetci ako deti pospevovali a nevedeli sa dočkať, keď večer v telke pôjde Večerníček.

https://www.youtube.com/watch?v=CywAEHhG_po

Bambuľka (znelka)

Podprahové podsúvanie toho, že ohováranie a šírenie informácii v (malom) meste je úplne v pohode. No a teraz sa všetci čudujú, že Slováci sú taký ohováračsky národ… Ale keď tá znelka bola taká chytľavá a dobrodružstvá Bambuľky a deda Jozefa boli také super…

https://www.youtube.com/watch?v=cWAycErtxBU

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií