fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hľadáte letnú dovolenku? Oddýchnite si v krásnom prostredí Sardínie

Máte tip? napíšte nám mailom

Cestovné kancelárie už vo veľkom ponúkajú výber prvých first minute dovoleniek. Ak práve teraz uvažujete nad tým, že by ste si išli vyberať letnú dovolenku 2019, máme pre vás jeden skvelý tip na dovolenku, ktorý sa vám zaručene bude páčiť. Ide o dovolenku na ostrove Sardínia.

Ostrov patriaci Taliansku

Tento ostrov nie je samostatným štátom. Je to jedna z mnohých provincií Talianska a hovorí sa tu po taliansky. V niektorých kútoch, najmä však na západe, započujete aj katalánčinu.

Najčastejšie sa zo Slovenska lieta práve do Olbie. Je to veľké prístavné mesto na východe Sardínie a viaceré cestovky ponúkajú zájazdy práve v blízkosti tohto mesta. Lieta sa však aj do Alghera či Cagliari.

Stampace, one of the four historical neighbourhoods of Cagliari. Do you know the name of the other three?

Zveřejnil(a) Discover Sardinia dne Pondělí 8. ledna 2018

Ak chcete ísť na cenovo lukratívny last minute, odporúčame vám vyčkať do polovice leta a potom si kúpiť letenky a ubytovanie. Dovolenky na Sardínii cez hlavnú sezónu sú v porovnaní s inými štátmi drahšie.

Prečítajte si tiež:
ASMR je nový trend na Youtube kanáli. Vlogeri vo videách šepkajú, vraj to poslucháča vzrušuje

Čo vás na tomto ostrove najviac zaujme?

Sardínia má krásne čisté pláže. Dokonca na tomto ostrove nájdete aj ružovú pláž, ktorej sfarbenie majú na svedomí práve prítomné koraly. Po týchto plážach sa však nemôžete pohybovať, môžete k nim ísť maximálne tak na člne.

Takýto zákaz platí aj na Cala Goloritzé, ktoré je chránenou oblasťou a z mora sa naň dostanete jedine vtedy, ak máte bezmotorový čln. Sardínčania sa snažia zachovať prírodné krásy, ktoré na tomto ostrove majú, a zatiaľ sa im to darí.

Na Sardínii nájdete aj viacero prírodných jaskýň. Najkrajšia je ale bezpochyby práve podmorská jaskyňa Grotta di Nettuno.

https://www.instagram.com/p/BdFpHdNBjW6/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Nájdete tu aj viacero archeologických nálezísk a zvláštne stavby, ktorých účel doposiaľ nebol odhalený. Volajú sa nuraghi a pravdepodobne boli postavené na náboženské účely.

Krásne okolie hotelov, ktoré nikde inde nenájdete 

Priezračné čisté more kontrastujúce s rodinnými komplexmi v blízkosti pláže, obložené krásnym travertínovým obkladom a skrášlené odolnou travertínovou dlažbou, budú pravou dovolenkou pre tých, ktorí túžia byť v krásnej prírode a v blízkosti krásnych pláží.

Prečítajte si tiež:
Malá versus veľká kancelária: Na čo dbať pri ich zariaďovaní?

https://www.instagram.com/p/BpjG8oOjrvP/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Skúste tento rok ostrov Sardínia a uvidíte, že už inú dovolenku nebudete chcieť. Sardíniu si zamilujete na prvé pozretie!

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií