Connection Information

To perform the requested action, WordPress needs to access your web server. Please enter your FTP credentials to proceed. If you do not remember your credentials, you should contact your web host.

Connection Type

Nesedia vám žiadne zo slnečných okuliarov? Vieme, ktoré budú...
Nesedia vám žiadne zo slnečných okuliarov? Vieme, ktoré budú…

Nesedia vám žiadne zo slnečných okuliarov? Vieme, ktoré budú…

Konečne sa to blíži, vysnívané obdobie viacerých z nás, ktorým je bezpochyby leto. Ste však na leto dostatočne pripravení?

Jednou z najpotrebnejších vecí v lete sú určite slnečné okuliare. Určite mi dáte za pravdu, že výber vhodných slnečných okuliarov dá zabrať. Mám si vybrať tie s okrúhlymi sklami alebo tie s obdĺžnikovým rámom, alebo azda tie užšie? A tak by sme mohli pokračovať až do zajtra a to ešte nehovorím o farbe okuliarov…

Výber tých správnych slnečných okuliarov však nemusí byť taký náročný a zložitý. Zahraničná stránka brightside.me zverejnila pomôcku, ako si vybrať tie najlepšie slnečné okuliare. Celá veda spočíva v určení typu tváre. Máte ju skôr ovalnú alebo hranatú, alebo okrúhlu… od toho to všetko závisí. Preto čítajte a dozviete sa viac!

Okrúhla tvár – Zvoľte si štýl okuliarov s obdĺžnikovým rámom alebo štýlom, aký nosia piloti. Zvýrazní sa vám totiž tvár a skvelé vám sadnú.

circular

Ovalná tvár – Na tento typ tváre sa hodia azda všetky druhy okuliarov, avšak, najviac odporúčané sú také, ktoré budú také široké ako najširšia časť vašej tváre. Vhodným typom sú tzv. lenonky.

oval

Obdĺžniková tvár – Odporúča sa používať ovalné rámy okuliarov, aby ste zmäkčili a vyvážili ostré hrany na vašej tvári. Zvoľte široký rám, ktorý bude mať väčšie skla.

rectangular

Tvár v tvare srdca – Vyberte si štvorcový rám, ktorý najlepšie vyváži a vyrovná proporcie vašej tváre. Vyhnite sa sklám v tvare kvapky.

heart-shaped

Predĺžená tvár (tvar kosodĺžnika) – Pri type tváre, ktorá je väčšia ako širšia, sa skúste vyhnúť okuliarom v tvare kruhov, kolies, pretože vám nebudú sedieť.

rhomboid

Štvorcová tvár – V prípade takéhoto typu tváre použite ovalné okuliare s mierne podlhovastým tvarom. Vyhnite sa pravouhlým rámom s ostrými hranami, aby ste nepreháňali s obdĺžnikovým vzhľadom.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Horúčavy prišli v plnej zbroji! Ponúkame vám recepty na skvelé nanuky!

square

Trojuholníková tvár – Používajte okuliare s väčším rámom, pričom skla môžu mať tvar kvapky, aby vyvážili vašu tvár. Môžete si taktiež vybrať okuliare s ostrými obdĺžnikovými hranami.

triangular

Titulná foto: www.pexels.com
Zdroj: brightside.me

Google+ Linkedin

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)