Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hlas má ambíciu predstaviť prezidentského kandidáta, ktorý bude súperom Čaputovej nasledovníkov

V tejto chvíli sú pre stranu Hlas prioritou septembrové predčasné parlamentné voľby a dosiahnutie čo najlepšieho výsledku v nich.

1.7.2023 (SITA.sk) – Strana Hlas-sociálna demokracia (Hlas-SD) má ambíciu predstaviť sociálnodemokratického kandidáta do budúcoročných prezidentských volieb.

Preňho by sa potom usilovali získať podporu. Predseda strany Peter Pellegrini to uviedol na sobotňajšej tlačovej besede.

Dodal však, že v tejto chvíli sú pre nich prioritou septembrové predčasné parlamentné voľby a dosiahnutie čo najlepšieho výsledku v nich.

„Myslím si, že strana Hlas, ktorá má takú podporu verejnosti, akú má, by sa mala snažiť generovať, alebo spolugenerovať s inými politickými stranami, nejakého kandidáta, ktorý bude súperom nasledovateľov pani prezidentky Čaputovej,“ povedal predseda Hlasu.

Či však pôjde o ich vlastného kandidáta, alebo o iného kandidujúceho, ktorého podporia aj s ďalšími stranami, podľa Pellegriniho ukáže čas.

Viac k témam: Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk – Hlas má ambíciu predstaviť prezidentského kandidáta, ktorý bude súperom Čaputovej nasledovníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií