fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hlas-SD považuje pôsobenie Mikulca vo funkcii za škodlivé pre Slovensko, vyzval ho k dvom veciam (video)

Hlas-SD považuje každý deň pôsobenia Romana Mikulca vo funkcii za škodlivé pre Slovensko.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.4.2023 (SITA.sk) – Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) vyzvala dočasne povereného ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO), aby poveril zodpovedné osoby urýchleným sprístupnením informačného systému – Centrálna evidencia správnych deliktov a priestupkov pre všetky orgány verejnej moci, ktoré pri výkone verejnej moci používajú, respektíve využívajú údaje z tejto databázy.

Kamerové systémy

Ďalej Mikulca vyzvala, aby poveril zodpovednú osobu vytvorením jednotného centrálneho registra evidencie funkčných kamier a kamerových systémov prevádzkovaných mestami a obcami. Ako ďalej strana informovala v tlačovej správe, Hlas-SD považuje každý deň pôsobenia Romana Mikulca vo funkcii za škodlivé pre Slovensko.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Každý deň sa z médií dozvedáme o kriminalite, tragických udalostiach, poškodzovaní majetku, čo zachytili kamery mestských a obecných polícií. Neboli to však kamery zaplatené touto vládou. Vláda a minister vnútra nedali na kamery v mestách a obciach ani euro,” uviedol nezaradený poslanec Národnej rady SR a generálny manažér Hlasu-SD Matúš Šutaj Eštok.

Bezpečná samospráva

Zároveň upozornil, že pod vedením Mikulca sa personálne oslabuje policajný zbor. Strana taktiež berie na vedomie, že minister Mikulec zvolal prvé rokovanie Rady vlády pre prevenciu kriminality, upozornila však, že tak urobil až po troch rokoch a päť mesiacov pred parlamentnými voľbami.

Prečítajte si tiež:
Nespokojnému kandidátovi z Bohdanoviec nad Trnavou zamietli žalobu, starostom ostáva Bočko

Hlas-SD taktiež považuje za prioritu bezpečnú samosprávu, ktorú chce presadzovať rozširovaním kamerových monitorovacích systémov, podporou susedskej spolupráce mestských a obecných polícií, ale aj zriaďovaním komunálnych pultov ochrany, zriaďovaním protialkoholických izieb a tiež pilotným projektom metropolitných polícií.

Pre nás je bezpečnosť v mestách a obciach, rovnako aj podpora práce mestských a obecných polícií mimoriadne dôležitá. Preto prichádzame s potrebnými, užitočnými a udržateľnými riešeniami v prospech ľudí v mestách a obciach,” uviedol expert Hlasu-SD pre samosprávu Michal Kaliňák.

Viac k témam: Bezpečnostná kamera, Kamerový systém, Kriminalita, mestá a obce, Opozícia, Samospráva
Zdroj: SITA.sk – Hlas-SD považuje pôsobenie Mikulca vo funkcii za škodlivé pre Slovensko, vyzval ho k dvom veciam (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií