Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hlas-SD považuje rezignáciu Vlčana za zlyhanie vládnej politiky, podľa Pellegriniho je čas na úradnícku vládu (video)

Samuel Vlčan požiada o uvoľnenie z funkcie povereného ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.

4.5.2023 (SITA.sk) – Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) považuje „rezignáciu“ ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuela Vlčana za zlyhanie vládnej politiky, ktorá sa podľa strany sústreďuje na politiku klientelizmu a korupcie.

Ožobračovanie slovenských občanov

Vlčan podľa lídra Hlasu-SD Petra Pellegriniho zlyhal pri riadení rezortu pôdohospodárstva, ignoroval záujmy domácich prvovýrobcov, neriešil kontaminovanú ukrajinskú pšenicu a spolupracoval s obchodnými reťazcami na „ožobračovaní“ slovenských občanov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Očakávam, že prezidentka Zuzana Čaputová prijme jeho rezignáciu. Chcem však zdôrazniť, že odstúpenie Vlčana nestačí. V kauze dotácie nesie politickú zodpovednosť aj minister životného prostredia Ján Budaj (Demokrati). Hlas-SD očakáva, že prezidentka pristúpi aj k jeho odvolaniu,“ uviedol Pellegrini v tlačovej správe.

Zneužívanie politického postavenia

Dodal, že je čas vymenovať úradnícku vládu, ktorá podľa šéfa Hlasu-SD zabráni dočasne povereným ministrom zneužívať svoje politické postavenie na vlastné „nemorálne ožobračovanie Slovenska“.

Samuel Vlčan požiada o uvoľnenie z funkcie povereného ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.

„Spoločnosť Reko Recycling spol. s r. o., ktorej som spolumajiteľ, je v posledných hodinách horúcou témou, útokom a terčom predvolebnej kampane opozičnej strany Smer – sociálna demokracia, ale aj podpredsedníčky vlády Veroniky Remišovej,“ povedal Vlčan.

Viac k témam: Demisia, Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Hlas-SD považuje rezignáciu Vlčana za zlyhanie vládnej politiky, podľa Pellegriniho je čas na úradnícku vládu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií