fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hlas-SD so Smerom navrhujú finančný príspevok pre protifašistických bojovníkov vo výške 600-tisíc eur

Poslanci poukazujú na to, že zväz výrazne zasiahla aktuálna zložitá ekonomická situácia a nachádza sa na hranici svojej existencie.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.5.2023 (SITA.sk) – Zväz protifašistických bojovníkov by mal dostávať príspevok zo štátneho rozpočtu v minimálnej výške 600-tisíc eur ročne. Navrhujú to poslanci za stranu Smer-SD Boris Susko a Martin Nemky spolu s poslancom Hlasu-SD Matúšom Šutajom Eštokom. O ich návrhu by mala Národná rada SR rokovať v utorok 9. mája.

Cieľom návrhu zákona je vymedziť minimálne prostriedky, ktorými by mal štát každoročne podporiť Slovenský zväz protifašistických bojovníkov, a tým prispieť k protifašistickému a demokratickému odkazu, ku ktorému sa Slovenská republika hlási,“ zdôvodnili svoj návrh predkladatelia.

Úloha zväzu je podľa nich aktuálna aj v tomto období, keď sa vytráca priama skúsenosť s totalitnými režimami a na sociálnych sieťach sa šíria dezinterpretácie histórie a obdiv k rôznym antidemokratickým a diktátorským režimom.

Poslanci poukazujú na to, že zväz výrazne zasiahla aktuálna zložitá ekonomická situácia a nachádza sa na hranici svojej existencie. Navrhnutú sumu 600-tisíc eur by štát každoročne navyšoval o výšku inflácie za prvý polrok predchádzajúceho roka. Novela zákona o protifašistickom odboji, postavení a pôsobnosti Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov by v prípade schválenia vstúpila do platnosti od 1. januára 2024.

Prečítajte si tiež:
Diplomatická komunita oceňuje vytrvalosť LGBTIQ+ ľudí v boji za svoje slobody

Viac k témam: Finančný príspevok, Návrh zákona, Opozícia, protifašistický odboj
Zdroj: SITA.sk – Hlas-SD so Smerom navrhujú finančný príspevok pre protifašistických bojovníkov vo výške 600-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií