Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hlas stojí za Šutajom Eštokom, návrh PS je vraj reakciou neskúsených politikov a politickou absurditou

Hlas-SD tak reagoval na vyjadrenie hnutia Progresívne Slovensko, strany Sloboda a Solidarita a hnutia Slovensko, že požiadajú o vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra.

6.11.2023 (SITA.sk) – Avizovať odvolanie ministra vnútra, keď ešte vláda nezískala dôveru, je politická absurdita. Hlas-SD tak reagoval na vyjadrenie hnutia Progresívne Slovensko (PS), strany Sloboda a Solidarita (SaS) a hnutia Slovensko, že požiadajú o vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra Matúšovi Šutajovi Eštokovi (Hlas-SD).

Reakcia neskúsených politikov

Strana vyhlásila, že návrh PS je len reakciou neskúsených politikov na výčitky médií o nečinnosti opozície. Hlas ďalej pripomenul PS, že chceli byť konštruktívnou opozíciou a poskytnúť novej vláde štandardných 100 dní politického pokoja.

„Namiesto toho progresívci podľahli tlaku médií a parlamentných krikľúňov z hnutia Slovensko, ktorých jediným cieľom vždy bola a vždy bude deštrukcia celej spoločnosti,“ vyhlásila strana.

Hlas stojí za Šutajom Eštokom

Hlas-SD súčasne ocenil postoj kresťanských demokratov, ktorí svojou neúčasťou na iniciatíve zvyšku opozície dali najavo iné predstavy o politickej kultúre a demokratických pravidlách.

„Hlas plne stojí za ministrom vnútra Matúšom Šutajom Eštokom. Je absurdné, aby bol akýkoľvek minister odvolávaný za to, že dodržiava platný zákon, podľa ktorého musí byť príslušník polície postavený mimo službu v prípade dôvodného podozrenia zo spáchania trestného činu. Šutaj Eštok napĺňa program Hlasu v boji proti nelegálnej migrácii a zvýšení bezpečnosti slovenských občanov,“ uzavrela strana.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister vnútra SR, Odvolanie ministra, Vyslovenie nedôvery
Zdroj: SITA.sk – Hlas stojí za Šutajom Eštokom, návrh PS je vraj reakciou neskúsených politikov a politickou absurditou © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií