Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hlavnú ulicu v Košiciach roztancovala štvorylka, zapojilo sa viac než dvetisícštyristo ľudí (video)

Štvorylka sa tancuje vo viac než 50 mestách v Európe a samotný projekt začal v roku 2002. Košice sa pred niekoľkými rokmi stali lídrom.

21.5.2024 (SITA.sk) – Hlavnú ulicu Košíc v utorok napoludnie roztancovala štvorylka. Ako pre agentúru SITA uviedol Milan Plačko z tanečného klub Meteor Košice, ktorý je lokálnym organizátorom projektu Štvorylka, v metropole východu v utorok tancovalo 2 468 ľudí.

Dodal, že štvorylka sa tancuje vo viac než 50 mestách v Európe a samotný projekt začal v roku 2002. Košice sa pred niekoľkými rokmi stali lídrom.

„Vytvorili sme neprekonaný rekord, keď v jeden rok, na jednom mieste, tancovalo v Košiciach 8 948 tanečníkov,“ priblížil. Podotkol, že po pandémii koronavírusu čísla tancujúcich opäť stúpajú, zdôraznil ale, že tento rekord dosiaľ nebol prekonaný.

Projekt je podľa jeho názoru skvelý v tom, že spája národy. „Poviem tak, ako to cítim, spájame sa srdciami so všetkými,“ vyjadril sa. Poznamenal, že štvorylka predstavuje priateľstvo, rešpekt i úctu.

„Podstatné je, že samotný projekt funguje sám od seba, práve ‚zdola‘. Hlavne študenti, žiaci, škôlkari, dôchodcovia sa zúčastňujú a tešia sa na nasledujúci rok,“ zdôraznil a podotkol, že projekt vytvoril veľkú hodnotu v tom, že spája rôzne vekové kategórie v tanci, akým je štvorylka.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2024/05/88219c96-466c-4f19-b1f7-c5859031c515.mp4

Viac k témam: štvorylka, Tanec
Zdroj: SITA.sk – Hlavnú ulicu v Košiciach roztancovala štvorylka, zapojilo sa viac než dvetisícštyristo ľudí (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií