fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hlavný hygienik SR: Otvorenie škôlok a škôl by mohlo byť ešte do leta. V Česku ich otvorili dnes

Hlavný hygienik SR Ján Mikas vidí možnosť, aby sa za dodržania stanovených hygienických a bezpečnostných predpisov otvorili materské školy i niektoré ročníky základných škôl ešte v tomto školskom roku.

Máte tip? napíšte nám mailom

Mikas to uviedol pred pondelkovým rokovaním ústredného krízového štábu.
,,Okrem ústredného krízového štábu o tom bude v utorok rokovať aj konzílium odborníkov – epidemiológov,“ upozornil Mikas, ktorý od stretnutia ústredného krízového štábu očakáva “zaujímavú diskusiu a dlhé rokovanie”. Hovoriť sa na ňom má aj o režime na hraničných priechodoch.

Otvorenie škôlok

Podobne ako možné otvorenie škôlok a škôl vníma Mikas reálne i perspektívu zrušenia povinnosti nosiť rúška v exteriéri. ,,Mali by sme byť pripravení, že v uzavretých priestoroch s vyššou koncentráciou ľudí budú povinné, no za dodržania istých podmienok si viem predstaviť, že povinnosť ich nosiť vo vonkajšom prostredí sa zruší,” naznačil. I v tomto prípade však pripomenul rozhodujúce slovo konzília odborníkov.

V Česku sa od dnes otvorili školy

V Prahe dnes (v pondelok) obnovili v obmedzenom režime prevádzku niektoré základné školy. Do dobrovoľnej prezenčnej výučby sa prihlásilo asi 65 percent žiakov posledného ročníka základných škôl. Iné základnej školy v Prahe plánujú výučbu začať v iný deň v tomto týždni.

Prezenčne sa bude v niektorých školách vyučovať denne, v iných raz týždenne. V pondelok to uviedli riaditelia škôl a mestské časti, ktoré ich zriaďujú. V metropole sa tiež otvorili prvé materské školy.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr blesk

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií