fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hlavolam, ktorý sa na prvý pohľad zdá úplne ľahký! Avšak až 75% ľudí ho nezvládne

Máte tip? napíšte nám mailom

Autori tejto hádanky tvrdia, že génius ju dokáže vyriešiť do desiatich sekúnd. O zakladateľovi Microsoftu Billovi Gatesovi sa hovorí, že vraj to zvládol za 20 sekúnd. Podľa prieskumov túto hádanku dokáže zvládne vyriešiť bežný absolvent Harvardovej univerzity v priemere za 40 sekúnd. Pre 75% ľudí je vraj tento hlavolam nevyriešiteľný.

Tak teraz si ho môžeš vyskúšať aj sám. Jednoduché zadanie a päť možností.

hádanka klocher

Správnu odpoveď nájdete na druhej strane

Odpoveď

Najprv sa ti ponúkol zelený štvorec, lebo ako jediný má odlišnú farbu. Potom si možno premýšľal nad červeným kruhom, ktorý ako jediný je tvarom kruh. Čo však s malým červeným štvorcom, ktorý je jedinečný svojou veľkosťou. A červený štvorec, ktorý ako jediný nemá lem?

Z vyššie napísaných skutočnosti vyplýva, že kandidátom na vylúčenie môže byť každý jeden útvar, pretože sa niečim odlišuje od ostatných.

Avšak správna odpoveď na túto logickú hádanku je prvý tvar – červený štvorec s bielym lemom.

Vysvetlenie správnej odpovede!

Prvý tvar, ako jeden z piatich nie je ničím zvláštny. Všetky ostatné tvary s ním majú niečo spoločné. Či už veľkosť, farbu, ohraničenie alebo štvorcový tvar. A keďže je nutné vybrať len jeden jediný, preto sa vybral tento, lebo sa hodí ku každému inému tvaru a preto do série nepatrí.

Prečítajte si tiež:
Najnebezpečnejší mravec na svete - Myrmecia pyriformis

hádanka klocher

Zdroj: vk.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií