fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hnilé slovenské internáty: Kiska a vysokoškoláci vytvorili fotoalbum

Vysokoškoláci odchádzajú preč zo Slovenska a nikdy sa nevrátia. Dôvodom je hlavne zlý vzdelávací systém, ktorý študentom nezaisťuje ani len štandardy, ktoré sú v iných krajinách bežné.

Máte tip? napíšte nám mailom

Andrej Kiska spoločne s Michalom Kovácsom zo strany Za ľudí v spolupráci s nespokojnými študentami odovzdal ministerke školstva fotoalbum s názvom „Hnilé slovenské internáty“.

Vysokoškoláci utekajú za lepšími podmienkami

„Podľa štatistík, 32 000 vysokoškolákov, čo je 17 percent zo všetkých vysokoškolákov, študuje v zahraničí,“ uviedol Kiska. Podľa jeho slov je to alarmujúca správa pre budúcnosť krajiny. To je dôvod, prečo spolu s Michalom Kovácsom, odborníkom na školstvo, vzdelávanie a vedu, v mene celej politickej strany Za ľudí odovzdal ministerke školstva fotoalbum, ktorý vytvorili študenti na celom Slovenku.

SLOVENSKÍ ŠTUDENTI ŽIJÚ V NEĽUDSKÝCH PODMIENKACH Dnes sme spoločne so zástupcami študentov odovzdali pani ministerke…

Zveřejnil(a) Za ľudí dne Pondělí 17. února 2020

Vo fotoalbume sú fotky študentských internátov, ktoré sú poväčšine v katastrofálnych stavoch. „Ak pôjdete na vysokoškolské internáty do Brna alebo do Prahy, budete prekvapení, aké nádherné prostredie ponúkajú mladým ľuďom vysoké školy. U nás nič také nie je,“ podotkol Kiska. Sám priznal, že by niektoré školy okamžite zavrel a peniaze preinvestoval do kvalitných vysokých škôl.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Divoké zvieratá videli svoj odraz v zrkadle prvýkrát v živote. Pozrite si, ako reagovali

Aj Kočner sa má v base lepšie

Po Kiskovom prejave povedal pár slov aj Kovács. Opísal vysokoškolské internáty, ktoré prirovnal k ubytovaniu v krajinách tretieho sveta. „Zistíte, že možno práve Marián Kočner má v base oveľa lepšie podmienky, oveľa vyšší štandard, ako majú naši študenti na internátoch. A my potom chceme od týchto študentov, aby sa venovali vede a aby si vážili vysokoškolské vzdelanie a univerzitu,“ povedal Kovács.

Viac ako 30 percent študentov odchádza študovať do zahraničia práve kvôli úbohému stavu internátov a sociálnych zariadení. Vyše 4 000 študentov preto v spolupráci s politickou stranou vytvorili album fotografií, aby pripomenuli nesplnený sľub. Chcú poukázať na to, že vysoko postavení ľudia na študentov nikdy nemysleli a tým ohrozujú celú krajinu.

Mladí ľudia by zostali, ale…

Počas prejavu zaznel aj Ficov plán so študentmi medicíny. Študent Peter Bartoš priznal, že študenti by zo Slovenska neodchádzali, keby vláda zlepšila podmienky. „Sme tu ako študenti a nechceme sa pozerať na to, ako to tu upadá a každý odchádza do zahraničia, vrátane našich kamarátov,“ podotkol Bartoš. „Školstvo je na tom rovnako zle ako zdravotníctvo alebo justícia,“ dodal.

Prečítajte si tiež:
Revolučný spôsob dopravy v Košiciach! Spustia prvý elektronický carsharing na Slovensku
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií