fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hodinová cena práce na Slovensku vzrástla o 9,8 percenta. Ako sú na tom ostatné štáty EÚ?

Najvýraznejšie hodinová cena práce medziročne stúpla v Maďarsku a v Bulharsku.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.12.2022 (Webnoviny.sk) – Hodinová cena práce v eurozóne v treťom kvartáli tohto roka medziročne stúpla o 2,9 percenta a v rámci celej Európskej únie (EÚ) sa zvýšila o 3,4 percenta.

Platy v EÚ sa zvýšili o 2,8 percenta

Mzdy a platy v eurozóne v treťom kvartáli medziročne vzrástli o 2,1 percenta a ostatné zložky ceny práce stúpli o 5,3 percenta.

V rámci celej Únie sa mzdy a platy zvýšili o 2,8 percenta a ostatné zložky ceny práce o 5,3 percenta. Informoval o tom v pondelok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Najvýraznejší nárast má Maďarsko

Na Slovensku hodinová cena práce počas júla až septembra v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška vzrástla o 9,8 percenta. Slovenské mzdy a platy v treťom kvartáli medziročne stúpli o deväť percent a ostatné zložky ceny práce sa zvýšili o 11,9 percenta.

Najvýraznejšie hodinová cena práce počas júla až septembra medziročne stúpla v Maďarsku (16,6 %) a v Bulharsku (16,3 %). O viac ako 10 percent cena práce vzrástla aj v štyroch ďalších členských krajinách Európskej únie, a to v Litve (13,9 %), Poľsku (13,3 %), Grécku (11,6 %) a v Rumunsku (10,9 %).

Viac k témam: Cena práce, Eurozóna, Hodinová cena práce v EÚ
Zdroj: Webnoviny.sk – Hodinová cena práce na Slovensku vzrástla o 9,8 percenta. Ako sú na tom ostatné štáty EÚ? © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Poliaci pracujú na nových trasách pre ukrajinské obilie, dva hraničné priechody vyhradili pre nákladnú dopravu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií