Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hodinu Zeme si Slováci tento rok pripomenú fotkami na sociálnych sieťach

Hodinu Zeme si pripomenú Slováci aj v čase koronavírusu, a to fotkami na sociálnych sieťach. Zapojíte sa aj vy?

Aj napriek tomu, že vo svete zúri pandémia koronavírusu, a väčšina ľudí poslúchla nariadenie svojej krajiny zostať doma, v sobotu si ľudia naprieč kontinentmi pripomenú, aká dôležitá je naša Zem.

Hodinu Zeme si Slováci pripomenú fotkami

Hodinu Zeme si Slováci tento rok pripomenú zdieľaním fotiek prírody na sociálnych sieťach. Celý svet si Hodinu Zeme pripomenie v sobotu (28. 3.) o 20.30 h. Informovala o tom Andrea Settey Hajdúchová z World Wide Fund for Nature (WWF) Slovensko.

V deň, keď sa pripomína Hodina Zeme, sa dominanty miest zvyknú zahaliť do tmy. Ľudia majú vtedy upriamiť pozornosť na to, čo môžu urobiť pre záchranu planéty, vysvetľuje Settey Hajdúchová.

Tento rok však zhasínanie nechávajú na rozhodnutí miest a obcí.

WWF Slovensko spúšťa na Hodinu Zeme výzvu „Spolu v prírode.“ V rámci nej majú ľudia na sociálnych sieťach zverejniť fotografie, na ktorých sú v prírode v období pred pandémiou.

Slováci budú zdieľať fotografie na sociálnych sieťach

„Vidíme, aká dôležitá je pre nás príroda a ako nám chýbajú priatelia, a preto sa s nimi chceme tento rok na Hodinu Zeme spojiť aspoň v online svete,“ povedala riaditeľka WWF Slovensko Miroslava Plassmann.

Dodáva, že počas Hodiny Zeme hovoria o tom, prečo je dôležité správať sa udržateľne, šetriť prírodné zdroje či minimalizovať odpad.

„Upozorňujeme na to, že závratnou rýchlosťou strácame lesy, živočíchy a rastliny. Sme posledná generácia, ktorá môže zachrániť našu planétu,“ hovorí Plassmann.

Hodina Zeme vznikla v roku 2007 v Austrálii a v roku 2011 sa k nej pridalo aj Slovensko. Počas nej zhasli na Slovensku hrady, zámky i verejné inštitúcie, uviedla Settey Hajdúchová.

Koronavírus na Slovensku

Dnes, v čase pandémie, už viaceré krajiny zverejnili, ako sa znížila doprava a tým pádom aj emisie. Na Slovensku je aktuálne potvrdených 226 prípadov koronavírusu. Najviac infikované krajiny v Európe sú Taliansko a Španielsko, kde sa počet obetí už ráta na tisíce.

Medzi najviac ohrozenými ľuďmi sú práve najstarší, ktorí napokon chorobe podľahnú. Na Slovensku sa prijali nové opatrenia, medzi ktorými patrí aj povinnosť nosiť rúško kdekoľvek sa obyvatelia krajiny rozhodnú vybrať. Stále však platí, že pokiaľ ľudia nikam nemusia chodiť, nech naďalej ostávajú doma.

 

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií