Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Finále, aké tu už dávno nebolo!

17.5 – Praha: V nedeľu 17. 5. 2015 vyvrcholí finále 79. ročníka Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa tento rok konali v Českej republike. Vo finále sa stretnú odvekí rivali a to tímy Kanady a Ruska.

Dnes o 20.45 SEČ. sa odohrá záverečný zápas 79. ročníka Majstrovstiev sveta 2015 v ľadovom hokeji v Pražskej O2 Aréne. V zápase na seba narazia tímy Kanady a Ruska. Zaujímavosťou je, že Kanaďania neporazili Rusov na Majstrovstvách sveta už v posledných štyroch zápasoch, kedy dvakrát prehrali vo finále a dvakrát vo štvrťfinále. A tak márne čakajú na ukončenie tejto nepriaznivej série. Naposledy sa Kanade podarilo zdolať Ruských hokejistov v roku 2005, keď sa šampionát konal v Rakúsku. Vtedy hráči Kanady zvíťazili 4:3.

Avšak tento rok má Kanada nakročené k titulu, kedže na tomto turnaji neprehrali ani jediný zápas. Môžu sa pýšiť 60 gólmi, ktoré nastrieľali súperom a len 14 inkasovaným. Ruský tím zaostáva oproti svojmu súperovi, keď doposiaľ nastrieľali „len“ 39 a inkasovali 19 gólov. Aj napriek tomu uvidíme napínavé finále 79. ročníka MS v ľadovom hokeji 2015 v Českej republike.

Porovnanie tímov pred dnešným stretnutím

Rusko je na treťom mieste vo svetovom rebríčku IIHF, Kanada sa nachádza o stupeň nižšie na štvrtom mieste.

Čo sa týka počtu registrovaných hráčov, Rusko ich má 84 270, zatiaľ čo Kanada až 721 504 registrovaných hokejistov.

Aj v počte ľadových ihrísk je na tom lepšie Kanada. 7631 na území krajiny javorového listu, je oproti 2869 ihrísk v Rusku pomerne viac.

Medailová štatistika v počte získaných prvenstiev je na Ruskej strane. 27 ruských zlatých medailí proti 24 kanadským. Čo sa striebra týka, pomer je 9 ku 13 v prospech Kanady. Rusi majú aj 7 bronzových medailí, Kanada 9.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií