fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Holokaust bez pochýb patrí medzi najtemnejšiu históriu ľudstva. Mnohí ho však popierajú. Zisti, aké zvrátenosti sa diali počas 2. SV

Máte tip? napíšte nám mailom

Zabudnúť na holokaust znamená zabiť dvakrát. – Elie Wiesel

 • Holokaust sa začal v januáru roku 1933, teda v čase, keď sa Adolf Hitler dostal k moci. Skončil sa 8. mája 1945.
 • Hitler si svoj zvrátený plán na vyhladenie židovskej populácie zaistil viacerými spôsobmi. Najprv pripravil zmenu zákona, ktorá dovoľovala brutálne správanie, a tak si mohol robiť, čo chce a to beztrestne. Taktiež začal s propagandou a použil média, aby šírili nenávisť voči Židom.
 • 9. novembra roku 1938 došlo v Rakúsku a Nemecku k takzvanej Kryštálovej noci (Kristallnacht). Nacisti vtedy brutálne zaútočili na židovské spoločenstvo. Zničili a vyplienili viac než tisícku synagóg a asi 7-tisíc židovských firiem. Taktiež sa neštítili útočiť na ich nemocnice, školy či cintoríny. Počas ich útokov zahynulo 93 Židov a 30-tisíc ich bolo zatknutých.

holocaust-facts

 • Hitler zhromažďoval židovské veci s úmyslom, že po ukončení vojny otvorí “Múzeum vyhynutej rasy.”
 • Židovský boxer Salamo Arouch bol nútený v koncentračnom tábore bojovať s ostatnými Židmi. Ten, ktorý z boja odišiel ako porazený, bol popravený. Arouch takto prežil dva roky, potom spolu so spojencami tábor oslobodili.
 • Počet obetí holokaustu sa odhaduje na 12 až 16 miliónov ľudí. Z toho až 6 miliónov tvorili Židia, čo znamená, že v koncentračných táboroch prišla o život až tretina židovskej populácie. Nacisti sa pritom zameriavali hlavne na židovské deti, pretože v nich videli najväčšiu hrozbu. Zbytok tvorili Rómovia, Slovania, homosexuáli a svedkovia jehovoví.
Prečítajte si tiež:
TESCO otvorilo obchody s prázdnymi regálmi. Vieme, čo tým sledovali

child_survivors_of_auschwitz-jpeg

 • Nacistický vodca v roku 1935 zaviedol v norimberských zákonoch, že pre Nemcov bolo ilegálne sobášiť sa alebo mať sex so Židmi. Rovnako v týchto zákonoch zbavil Židov nemeckého občianstva a väčšiny ľudských práv.
 • Trvalo v rozmedzí troch až pätnástich minút, kým zabili každého v plynovej komore. Po tom, ako boli väzni v komore, sa za nimi zaskrutkovali dvere a cez otvory v stenách sa dnu pustil jedovatý plyn. SS-ácky lekár Joann Kremmler povedal, že obete potom boli nájdené mŕtve v poldrepoch, z uší im vytekala krv a z úst pena.

2019-610x360

 • Nacisti spracovávali vlasy obetí holokaustu a vyrábali z nich nite, laná a ponožky pre posádky ponoriek. Okrem toho sa vlasy používali ako výplň do matracov. Britskí vojaci, ktorí oslobodzovali koncentračný tábor Bergen-Belsen dokonca tvrdili, že nacisti experimentovali s výrobou tienidiel z ľudskej kože.

 • Do koncentračných táborov bolo odvlečených aj 10 až 15-tisíc homosexuálov, ktorí tam boli nútení nosiť ružové trojuholníky. Nacisti na nich robili rôzne experimenty a dali im aj ponuku, že ich prepustia, no pod podmienkou, že ich vykastrujú. Odhaduje sa, že v táboroch smrti zomrelo 6 až 9-tisíc homosexuálov.
Prečítajte si tiež:
Mak v hlavnej úlohe: Poznáme dôvody, prečo ho zaradiť do jedálnička už dnes!

2613626389_f9e9686c67_b

 • Vojaci, ktorí hliadkovali v koncentračných táboroch, mali na svojich uniformách špecifické lebky s hnátmi. (Veľmi podobné lebky mali i členovia českej kapely Ortel na odovzdávaní cien Českého slávika.)
 • V roku 1985 natočil Claude Lanzmann film Shoah. Ide o 9-hodinový dokument, v ktorom sú rozhovory s ľuďmi, ktorí boli svedkami holokaustu.
 • Dwight David Eisenhower, 34. americký prezident predpokladal, že holokaust bude popieraný, preto v roku 1945 prinútil novinárov, aby ho poriadne zdokumentovali.

2520-610x360

holocaust-survivor-facts

 • Popieranie holokaustu sa považuje za trestný čin v 17 krajinách vrátane Rakúska a Nemecka.

Zdroj: factretriever.comlist25.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií