Homosexuálne manželstvá, v USA dovolené!

Homosexuálne manželstvá, v USA dovolené!

“Výhra Ameriky”, takto sa vyjadril prezident USA Barack Obama k rozhodnutiu Najvyššieho súdu, ktorý uzákonil, že párom rovnakého pohlavia musí byť umožnené uzavretie manželstva. Tento zákon prešiel tesním rozhodnutím sudcov. Piati sudcovia boli za a štyria proti.


Homosexuálne manželstvá v USA

Odo dňa 26. júna sú legalizované homosexuálne partnerstvá, to znamená, že môžu mať officiálne sobáše a sú v manželskom pomere.

Barack Obama – jeho tvrdenia

Obama ďalej prehlásil, že všetci obyvatelia Spojených štátov amerických si musia byť rovní pred zákonom. Na slávu tohto verdiktu bol “biely dom” vysvietený v dúhových farbách. Odborníci tvrdia, že rozhodnutie Najvyššieho súdu je spojené s tým, ako sa vyvíjal názor na homosexuálne manželstvá v USA. Podľa prieskumov je väčšina obyvateľov za homosexuálne manželstvá. Síce Barack Obama teraz podporuje tieto manželstvá, no počas svojej prvej prezidentskej kampane tvrdil: “Pre mňa je manželstvo zväzok medzi mužom a ženou“.

Je veľmi možné, že popularita homosexuálnych manželstiev bude naberať grády. Viac ako 72% Američanov vo vekovej skupine od 18 do 35 rokov podľa prieskumov podporuje homosexuálne manželstvá.

homosexuálne manželstvá

Táto téma sa týka každého z nás. Ak máte chuť vyjadriť svoj názor, tak nám napíšte na klochersk@gmail.com a vaše názori uverejníme v ďalšom článku na tému homosexuálne manželstvá.

Zdroj: wiki

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Toto je momentálne najlepšia kamarátka na svete! Pozrite sa, čo urobila
Google+ Linkedin

Written By :

Magazín, ktorý tvoríme spolu