V Hong Kongu sídli škola s futuristickým dizajnom, čím si získava kopu študentov. Vitajte na hongkongskej Polytechnickej univerzite

V Hong Kongu sídli škola s futuristickým dizajnom, čím si získava kopu študentov. Vitajte na hongkongskej Polytechnickej univerzite

Škola nie je veľmi priateľská téma pre väčšinu tínedžerov dnešnej doby. Avšak, čím to je? Zlým školským systémom alebo inými faktormi?

Pre niektorých je dôležité aj to, ako miesto, kde bude študovať, vyzerá. Aj keď sú v dnešnej dobe na Slovensku a v Českej republike školy (väčšina z nich) v dobrom stave, no pri pohľade na zahraničné univerzity, zistíš, že rozdiel je v pomere 1:1000000.


V dnešnom článku sa pozrieme do Číny, konkrétne do jedného z najznámejších miest – Hong Kongu, kde sídli jedna z tých najzvláštnejších no pekne pôsobiacich budov s futuristickým dizajnom, ktorý ani zďaleka nepripomína univerzitu, ktorou však v skutočnosti je.

download-4

O jedinečný dizajn tejto nehnuteľnosti menom The Jockey Club Innovation Tower sa postaral Jockey Club Design a sídli v ňom hongkongská Polytechnická univerzita a inštitút sociálnych inovácií Jockey Club Design.

Tvoje prvé pocity sú asi také, že by si do školy v tomto prípade chodil vcelku rád, avšak, mysli na to, že je to stále škola. 1800 študentov a pracovníkov má možnosť navštevovať rôzne dizajnové štúdia, laboratória, workshopy, výstavné priestory, multifunkčné učebne, prednáškovú sálu či spoločenskú miestnosť.

Tak a o základoch tejto inštitúcie už vieš a určite ti tečú sliny z úst z nutkania sa vrhnúť na fotografie, ktoré samozrejme pripájame taktiež a priamo tu:

download

download-9

download-8

download-7

download-2

download-3

download-5

download-6

škola

Zdroj: architectmagazine.com

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Neviete, kam na výlet? Najnovšou atrakciou je vietnamský Golden bridge, ktorý svojou nádherou vyráža dych!
Google+ Linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*