fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Horecký vstupuje do KDH, jeho vízia pre školstvo je dlhodobejšia a rád by zavŕšil kurikulárnu reformu

„Oblasť školstva je pre KDH dlhodobou prioritou. Pre KDH i pre Slovensko je výbornou správou, že sa do nášho tímu pridáva rešpektovaný odborník Ján Horecký,” vyjadril sa predseda KDH Milan Majerský.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.5.2023 (SITA.sk) – Bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu vo vláde Eduarda Hegera (Demokrati) Ján Horecký sa pridáva ku Kresťanskodemokratickému hnutiu (KDH). KDH o tom informovalo v tlačovej správe.

Vízia pre školstvo

Jeho vízia pre školstvo je dlhodobejšia, uviedol, že by rád zavŕšil kurikulárnu reformu, systém podpory žiakov a učiteľov, ale aj prehodnotil financovane a manažovanie regionálnych a vysokých škôl i vedecko-výskumných pracovísk.

Jeho vízia zahŕňa i kontinuálnu podporu súčasných učiteľov a výskumníkov, no aj prípravu a vzdelávanie nových pracovníkov na všetkých pozíciách v školstve.

„Solídnosť a čitateľnosť KDH je pre mňa najlepšou alternatívou k povrchnosti, politike založenej na prvých dojmoch a hrubozrnnej komunikácii. KDH nerozdeľuje ľudí, nestraní iba nejakej časti spoločnosti, ale je pripravené prispieť k prosperite všetkých a k lepšej budúcnosti celej krajiny. Preto KDH,” priblížil Horecký svoj vstup do hnutia.

Rešpektovaný odborník

Oblasť školstva je pre KDH dlhodobou prioritou. Pre KDH i pre Slovensko je výbornou správou, že sa do nášho tímu pridáva rešpektovaný odborník Ján Horecký,” vyjadril sa predseda KDH Milan Majerský.

Prečítajte si tiež:
Drličkova podpora naberá na obrátkach, Opera Europe sa postavila za bývalého šéfa SND

Doplnil, že verí, že spolu sa im podarí nastaviť systém takým spôsobom, aby školy produkovali šťastnejšie deti a mladých, ktorí budú dobre pripravení do života.

Viac k témam: Reforma školstva, Vstup do strany
Zdroj: SITA.sk – Horecký vstupuje do KDH, jeho vízia pre školstvo je dlhodobejšia a rád by zavŕšil kurikulárnu reformu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií