Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Horiacu nákladnú loď Fremantle Highway odtiahli ďalej od pobrežia Holandska, na rad prídu záchranári

Záchranné tímy plánujú čo najskôr nastúpiť na plavidlo a vykonať inšpekciu.

31.7.2023 (SITA.sk) – Horiacu nákladnú loď s tisíckami automobilov odtiahli na nové miesto ďalej od holandského pobrežia.

Holandské ministerstvo dopravy a vodného hospodárstva informovalo, že loď Fremantle Highway dorazila na nové kotvisko 16 kilometrov severne od holandských ostrovov Schiermonnikoog a Ameland skôr ako sa očakávalo, keďže prúdy boli priaznivé.

Jeden člen posádky zahynul

Záchranné tímy plánujú čo najskôr nastúpiť na plavidlo a vykonať inšpekciu, uviedol rezort. Následne rozhodnú o ďalších krokoch.

Fremantle Highway sa plavila z nemeckého prístavu Bremerhaven do Singapuru, keď ju krátko pred utorkovou polnocou zachvátil požiar. Loď vezie 3 783 nových áut vrátane 498 elektromobilov.

Požiar si vyžiadal život jedného člena posádky a ďalší utrpeli zranenia. V stredu skoro ráno posádku evakuovali. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

Loď chcú odtiahnuť do prístavu

Podľa fotografií z lode už nevychádza takmer žiaden dym. Úrady chcú Fremantle Highway odtiahnuť do prístavu. Ten zatiaľ nie je známy.

„Čiastočne to závisí od situácie na palube nákladnej lode, očakávaných poveternostných podmienok a dostupného prístavu so správnymi zariadeniami,“ vysvetlilo spomenuté ministerstvo.

Viac k témam: Fremantle Highway, Nákladná loď, Požiar lode
Zdroj: SITA.sk – Horiacu nákladnú loď Fremantle Highway odtiahli ďalej od pobrežia Holandska, na rad prídu záchranári © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií