Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tieto horory boli inšpirované skutočnými udalosťami!

Aby bol horor dobrý a zaujímavý, musí dobre pracovať s atmosférou a strachom. Niekedy, aby vznikol poriadne desivý hororový film, sa nechajú tvorcovia inšpirovať udalosťou, ktorá sa reálne stala. Takto to bolo aj pri týchto filmoch.

Žiaden z týchto filmov nie je spracovaný presne podľa skutočnej udalosti. Sú ňou len inšpirované.

Detská hra (Child’s Play)

V tomto filme sa sériový vrah prevtelí do bábiky Chucky, ktorá začne zabíjať. Horor bol inšpirovaný bábikou menom Robert. Tá bola podľa niekoľkých svedkov posadnutá a mala vlastné vedomie. Niektorí ľudia tvrdili, že chlapec, ktorému bábika Robert patrila, sa s ňou často rozprával a ona mu aj odpovedala. Dokonca, keď Roberta niekde položili a odišli a po chvíli sa vrátili späť, bábika bola na inom mieste.

Sliz (The Blob)

Tento horor pochádza z roku 1988 a má jednoduchý dej – rovnako, ako väčšina hororov z tohto obdobia. Monštrom v tomto filme je vesmírny sliz, ktorý rástol každým ďalším sústom, ktoré pohltil. Tým sa stával stále viac a viac nebezpečnejším. Inšpiráciou k tomuto hororu bol článok z novín, ktoré vyšli v roku 1950. V článku sa písalo o podivnej želatínovej hmote, ktorá padla z oblohy, ale skôr ako ju stihli vedci preskúmať, roztiekla sa a vsiakla do zeme.

Snímka

V zajatí démonov (The Conjuring)

Príbeh o dvoch vyšetrovateľov nadprirodzených aktivít je pomerne aktuálnym a dobre spracovaným hororom. Tvorcovia sa pri tomto horore inšpirovali skutočnými vyšetrovateľmi Edom a Lorraine Warrenovými, ktorí vo svojich záznamoch popisovali svoje zážitky s rodinou Perronových. Perronovci sa v roku 1971 presťahovali a v ich novom dome zažili v ňom nadprirodzené udalosti.

Snímka

Nočná mora z Elm Street (Nightmare on Elm Street)

Film, v ktorom zabijak Freddy Krueger vstupuje do snov svojich obetí a tie sa už nezobudia je nečakane taktiež inšpirovaný reálnymi úmrtiami ázijských prisťahovalcov, ktorí záhadne umierali v spánku. Časom prisťahovalci v obave o svoj život odmietali spať. Jeden zo zaznamenaných prípadov sa týkal 21-ročného študenta, ktorý taktiež odmietal spánok a tvrdil, že ak zaspí, viac sa už nezobudí. Spánok dokázal odmietať niekoľko dní, no nakoniec zaspal od vyčerpania pri pozeraní televízie spolu s jeho rodičmi. Uprostred noci sa ale ozval krik a ich syna našli mŕtveho. Pri pitve nebola nájdená žiadna určitá príčina smrti a tak táto smrť, rovnako aj aj ďalšie, ostala záhadou.

Snímka

Exorcista (The Exorcist)

Táto hororová klasika je natočená podľa skutočnej udalosti, kedy niekoľko kňazov vyháňalo diabla z malého chlapca. Títo kňazi tvrdili, že chlapec hovoril nezrozumiteľným jazykom, jeho posteľ sa triasla a vzduchom lietali rôzne objekty. Nikto však nevie, čo presne sa v izbe dialo, no jedno je isté, dopomohlo to k vzniku jedného z najlepších hororov všetkých čias.

Snímka

Žiaden z týchto filmov nie je spracovaný presne podľa skutočnej udalosti. Sú ňou len inšpirované.

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií