Tieto horory boli inšpirované skutočnými udalosťami!

Tieto horory boli inšpirované skutočnými udalosťami!

Aby bol horor dobrý a zaujímavý, musí dobre pracovať s atmosférou a strachom. Niekedy, aby vznikol poriadne desivý hororový film, sa nechajú tvorcovia inšpirovať udalosťou, ktorá sa reálne stala. Takto to bolo aj pri týchto filmoch.

Žiaden z týchto filmov nie je spracovaný presne podľa skutočnej udalosti. Sú ňou len inšpirované.


Detská hra (Child’s Play)

V tomto filme sa sériový vrah prevtelí do bábiky Chucky, ktorá začne zabíjať. Horor bol inšpirovaný bábikou menom Robert. Tá bola podľa niekoľkých svedkov posadnutá a mala vlastné vedomie. Niektorí ľudia tvrdili, že chlapec, ktorému bábika Robert patrila, sa s ňou často rozprával a ona mu aj odpovedala. Dokonca, keď Roberta niekde položili a odišli a po chvíli sa vrátili späť, bábika bola na inom mieste.

Sliz (The Blob)

Tento horor pochádza z roku 1988 a má jednoduchý dej – rovnako, ako väčšina hororov z tohto obdobia. Monštrom v tomto filme je vesmírny sliz, ktorý rástol každým ďalším sústom, ktoré pohltil. Tým sa stával stále viac a viac nebezpečnejším. Inšpiráciou k tomuto hororu bol článok z novín, ktoré vyšli v roku 1950. V článku sa písalo o podivnej želatínovej hmote, ktorá padla z oblohy, ale skôr ako ju stihli vedci preskúmať, roztiekla sa a vsiakla do zeme.

Snímka

V zajatí démonov (The Conjuring)

Príbeh o dvoch vyšetrovateľov nadprirodzených aktivít je pomerne aktuálnym a dobre spracovaným hororom. Tvorcovia sa pri tomto horore inšpirovali skutočnými vyšetrovateľmi Edom a Lorraine Warrenovými, ktorí vo svojich záznamoch popisovali svoje zážitky s rodinou Perronových. Perronovci sa v roku 1971 presťahovali a v ich novom dome zažili v ňom nadprirodzené udalosti.

Snímka

Pokračovanie na ďalšej strane

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Svet Harryho Pottera čoskoro opäť na filmových plátnach. Sledujte teaser
Google+ Linkedin

Written By :

„Najväčším šťastím človeka je žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“ - Honore De Balzac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*