Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Horská služba PIENAPu zasahovala v Prielome Dunajca, dvaja turisti sa počas plavby prevrátili na kanoe

Horská služba Pieninského národného parku zasahovala v sobotu, pričom turisti zostali v nebezpečnom úseku.

14.4.2024 (SITA.sk) – Horská služba Pieninského národného parku v sobotu zasahovala v Prielome Dunajca, kde sa dvaja turisti počas plavby prevrátili na kanoe a zostali v nebezpečnom úseku. V priebehu niekoľkých minút na zásah vyrazili štyria horskí a vodní záchranári s technikou.

Ako ďalej na sociálnej sieti informovala horská služba, záchranári prehľadali Prielom Dunajca, avšak dvojica turistov sa tam už nenachádzala.

Plavidlo bolo spozorované pred prístaviskom pltí. Po konzultácii s vedúcim plavidla sa ukázalo, že turisti sa dostali na breh samostatne. Odtiaľ pokračovali pešo do Poľska. Plavidlo vyprostil a prevzal prevádzkovateľ.

Viac k témam: PIENAP, Turisti
Zdroj: SITA.sk – Horská služba PIENAPu zasahovala v Prielome Dunajca, dvaja turisti sa počas plavby prevrátili na kanoe © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií