Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

5 faktov, ktoré ťa dostanú! Čo má obľúbený hotdog spoločné s astronautmi?

Aj vy máte radi hotdog? Toto vás bude určite zaujímať. Prečítajte si tieto fascinujúce fakty, ktoré ste o hotdogoch možno nevedeli.

Pokračovanie pod reklamou

1. Neznámy pôvod

O objave hotdogov doteraz existuje niekoľko teórií. Podľa rakúskeho hlavného mesta vymysleli hotdog Emil Reichel a Sam Ladany, dvaja rakúsko-uhorskí prisťahovalci Viedne. Mesto však opustili a cestovali do Chicaga, kde svoje hotdogy predávali. Podľa inej teórie ich vymyslel mäsiar Johann Georghehner z nemeckého Coburgu. Ten ich následne šiel propagovať do Frankfurtu. A podľa tretieho príbehu hotdogy vznikli vo Frankfurte v roku 1487.

hotdog
Zdroj: unsplash.com

2. Ako hotdog správne jesť?

Podľa oficiálnej príručky Americkej obchodnej asociácie pre mäsové výrobky je nevkusné, ak si hotdog ochutíte kečupom, keď máte viac ako 18 rokov. Tiež je nemiestne používať na jeho konzumáciu príbor alebo iný riad. Neprijateľné je aj to, ak párok vložíte do buchty alebo ho podávate inak než zabalený v servítke a papieri. Základom správneho jedenia hotdogu je, aby ste zjedli všetko. Vrátane horčice na vašich prstoch.

Pokračovanie pod reklamou

3. Najobľúbenejšia je horčica

Napriek tomu, že kečup je v hotdogu v podstate faux pas, stále je obľúbený. V priemere však konzumujúci uprednostňujú horčicu pred kečupom. Podľa údajov portálu Mental Floss v roku 2014 až 71 % Američanov uviedlo, že v tejto pochúťke majú radšej horčicu než kečup.

hotdog
Zdroj: unsplash.com

4. Hotdog vo vesmíre

Či už veríte, alebo nie, astronauti mali počas misie Apollo 7 na palube hotdogy. Misia sa konala v roku 1968. Jedlo, ktoré mali pripravené v programe, im údajne nechutilo. Preto si našli náhradu, a tú si naozaj vychutnali.

5. 74 hotdogov za 10 minút

Možno si o sebe myslíte, že ste najväčší fanúšik hotdogov, ale zvládli by ste ich na jedno posedenie zjesť viac ako 70? V roku 2018 zlomil Joey Chestnut, pretekár v jedení, svetový rekord. Za 10 minút dokázal zjesť 74 hotdogov.

Prečítajte si aj top 5 najlepších receptov z grilu, po ktorých sa budete zalizovať.

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií