fbpx
Hotel v Tatrách sa rozhodol pre skvelý krok. Neuveríte, ako geniálne využil strechu, aby pomohol prírode

Hotel v Tatrách sa rozhodol pre skvelý krok. Neuveríte, ako geniálne využil strechu, aby pomohol prírode

Hotel v Tatrách vie, že našej prírode treba pomôcť a preto sa jeho vedenie rozhodlo pre skvelý krok…

Hotel FIS sa nachádza na Štrbskom plese a v týchto dňoch privítal netradičných hostí. Nejedná sa však o žiadne celebrity, či iné významné osobnosti. Vedenie hotela sa totižto rozhodlo osadiť na streche úle, ktoré sa tak stali domovom pre asi 150-tisíc včiel.

“Čoraz viac sa hovorí o vymieraní včiel a ich dôležitosti pre ľudstvo. Inšpirovali sme sa umiestneniami včiel na mestských strechách v Prahe a v Bratislave. My sme ich umiestnili na strechu hotela v zadnej časti tak, aby mali výlet priamo do lesa,” uviedla pre Nový čas zástupkyňa riaditeľky hotela, Hanka Mindeková.

Ide o najvyššie umiestnené úle na Slovensku, sú osadené vo výške až 1 380 m n. m. Úle sú umiestnené na slnečnej strane a v blízkosti majú les, medonostné rastliny i vodu. Výhodou ich umiestnenia je aj to, že sa k ním nemajú šancu dostať medvede. Hotel realizoval projekt spolu s občianskym združením Apis Carpatica.

Na mede, ktoré včely vyprodukujú, si neskôr pochutnajú hoteloví hostia. “Počítame, že ak bude aspoň priemerné leto, tak by sme z nich mohli mať 20 kilogramov ozajstného pravého lesného medu, ktorý ponúkneme našim hosťom k raňajkám a upečieme aj medové koláčiky,” povedala Anna Mlynarčíková, junior hotel manažérka.

 

 

Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/714495/chceli-urobit-nieco-pre-prirodu-dostali-skvely-napad-hotel-na-strbskom-plese-vyuzilo-strechu-netradicne/

Foto: https://hotelfis.sk/sk/fotogaleria/

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Večne vysmiaty a energický Majster N nás navždy opustil. Prehral svoj boj so zákernou chorobou
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.