fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hotel v Tatrách sa rozhodol pre skvelý krok. Neuveríte, ako geniálne využil strechu, aby pomohol prírode

Máte tip? napíšte nám mailom

Hotel v Tatrách vie, že našej prírode treba pomôcť a preto sa jeho vedenie rozhodlo pre skvelý krok…

Hotel FIS sa nachádza na Štrbskom plese a v týchto dňoch privítal netradičných hostí. Nejedná sa však o žiadne celebrity, či iné významné osobnosti. Vedenie hotela sa totižto rozhodlo osadiť na streche úle, ktoré sa tak stali domovom pre asi 150-tisíc včiel.

“Čoraz viac sa hovorí o vymieraní včiel a ich dôležitosti pre ľudstvo. Inšpirovali sme sa umiestneniami včiel na mestských strechách v Prahe a v Bratislave. My sme ich umiestnili na strechu hotela v zadnej časti tak, aby mali výlet priamo do lesa,” uviedla pre Nový čas zástupkyňa riaditeľky hotela, Hanka Mindeková.

Ide o najvyššie umiestnené úle na Slovensku, sú osadené vo výške až 1 380 m n. m. Úle sú umiestnené na slnečnej strane a v blízkosti majú les, medonostné rastliny i vodu. Výhodou ich umiestnenia je aj to, že sa k ním nemajú šancu dostať medvede. Hotel realizoval projekt spolu s občianskym združením Apis Carpatica.

Na mede, ktoré včely vyprodukujú, si neskôr pochutnajú hoteloví hostia. “Počítame, že ak bude aspoň priemerné leto, tak by sme z nich mohli mať 20 kilogramov ozajstného pravého lesného medu, ktorý ponúkneme našim hosťom k raňajkám a upečieme aj medové koláčiky,” povedala Anna Mlynarčíková, junior hotel manažérka.

Prečítajte si tiež:
Austrália: Najskôr požiare, teraz krúpy ako golfové loptičky

 

 

Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/714495/chceli-urobit-nieco-pre-prirodu-dostali-skvely-napad-hotel-na-strbskom-plese-vyuzilo-strechu-netradicne/

Foto: https://hotelfis.sk/sk/fotogaleria/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií