Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hovorkyňa francúzskej vlády bola napadnutá počas kampane, dvaja ľudia utrpeli zranenia

Hovorkyňa Thevenot so svojím zástupcom a aktivistom strany v stredu večer vešali volebné plagáty, keď ich napadla skupina.

4.7.2024 (SITA.sk) – Hovorkyňu francúzskej vlády Priscu Thevenot napadli počas kampane pred kľúčovým druhým kolom parlamentných volieb.

Thevenot, ktorá je kandidátka z centristickej aliancie Spolu prezidenta Emmanuela Macrona, jej zástupca a aktivista strany v stredu večer pri Paríži vešali volebné plagáty, keď ich napadla skupina, uviedol na sociálnej sieti X premiér Gabriel Attal.

Francúzske médiá informovali, že Thevenot neutrpela zranenia a bude pokračovať v kampani. Jej zástupcu a aktivistu však odviezli do nemocnice. Aké zranenia utrpeli, nebolo známe.

Prokuratúra uviedla, že už otvorili vyšetrovanie napadnutia so zbraňou voči verejnému činiteľovi. Možnú motiváciu útoku však nenaznačila. Podľa prokuratúry sú vo väzbe štyria ľudia, z toho traja mladiství.

Druhé kolo volieb sa uskutoční 7. júla.

Viac k témam: Francúzsky premiér, Francúzsky prezident, Parlamentné voľby vo Francúzsku, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Hovorkyňa francúzskej vlády bola napadnutá počas kampane, dvaja ľudia utrpeli zranenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií