Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Off record: TOTO sa nemalo dostať na verejnosť! Na trapase hovorkyne si zgustol aj Fero Joke

Video, ktoré zrejme nikdy nemalo uzrieť svetlo sveta. Trapas hovorkyne ministerstva kultúry obletel Slovensko a reakcie na seba nenechali dlho čakať.

Po tom, čo markizácka redaktorka Martina Töröková na svojej facebookovej stránke zverejnila video zo zákulisia rozhovoru s hovorkyňou ministerstva kultúry, vyslúžila si dosť veľkú pozornosť.

Zdroj: facebook.com/Martina Töröková TV Markíza

Ak sa to k vám ešte nejakým zázrakom nedostalo, pozadie videa je takéto: Ministerstvo kultúry otvorilo tému, ktorú sa redaktorka rozhodla širšie spracovať do reportáže. Otázky poslala hovorkyni ministerstva Barbore Palovičovej deň vopred, mala teda dostatok času na prípravu. Keď prišli na druhý deň a nakrúcali, stretla sa s prístupom, aký vraj ešte nezažila. Video zverejnila na svojom Facebooku.

TROŠKU ZO ZÁKULISIA…

TROŠKU ZO ZÁKULISIA…Rada by som uviedla, že my novinári, máme spravidla nulovú motiváciu nachytať hovorcu. Od hovorcu očakávame odpovede na otázky, nie je to nositeľ zodpovednosti za rezort, tým je politik, nominant a pod. Preto nie je v našom záujme nedať vopred otázky, je to presne naopak, dáme otázky a očakávame, že hovorca bude pripravený a nahráme vecné odpovede. Toľko teória. Tento týždeň sa mi ale stala zvláštna situácia. Ministerstvo kultúry iniciatívne otvorilo tému, rozhodla som sa ju rozpracovať do víkendovej reportáže v širšom kontexte, hovorkyni som všetky otázky deň vopred (štvrtok) ozrejmila v emailovej a telefonickej komunikácii. Nahrávali sme na jej podnet až na nasledujúci deň (v piatok), neprekážalo, pohoda, prispôsobíme sa. A tu si môžete pozrieť zostrih, ako to vyzeralo na "pľaci" pri nahrávaní formálnych odpovedí pri téme, ktorú iniciovalo samo ministerstvo.Výsledná reportáž tu: http://www.tvnoviny.sk/domace/1971504_ministerstvo-kultury-napomina-politicke-strany-na-bilboardoch-maju-pouzivat-slovencinu

Zveřejnil(a) Martina Töröková TV Markíza dne Neděle 14. července 2019

Fero Joke a.k.a. Palovičová

Smiešne (no na druhej strane zarážajúce!) video je niečo, čo komik Fero Joke patrične dokáže využiť. Všetkých nás pobavil touto paródiou, lebo skrátka… tlačenka, chápete. Tlačenka nie je v chladničke.

Mimochodom, prečítajte si aj rozhovor, ktorý sme s ním spravili nedávno.

View this post on Instagram

Hovorkyňa JRD #offtherecord

A post shared by Fero (@fero_joke) on

Ľudia sa rozdelili na dva tábory

Samozrejme, že si nepripravená a podľa mnohých aj nekompetentná hovorkyňa vyslúžila veľkú vlnu kritiky (a otázne je, aké to bude mať dôsledky), no naprázdno neobišla ani redaktorka Töröková. 

Na jednej strane nás video pobavilo i zhrozilo, no na druhej strane ľudia upozorňujú na (ne)korektnosť. Keď totiž niekto povie off record, teda mimo záznamu, nemalo by sa nahrávať. Spravila redaktorka chybu? Nemala to zverejniť?

Zdroj: facebook.com/Martina Töröková TV Markíza
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií