fbpx
Máte doma hračky, ktoré sú poškodené? Nevyhadzujte ich a radšej pošlite na transplantáciu do Japonska

Máte doma hračky, ktoré sú poškodené? Nevyhadzujte ich a radšej pošlite na transplantáciu do Japonska

Hovorí sa, že zdravie si začne človek vážiť, až keď sa mu niečo stane. Zlomí si ruku, dostane chrípku alebo, v najhoršom prípade, bude potrebovať transplantáciu orgánu.

Keď sa povie toto slovo, mnohým naskočia zimomriavky a najradšej by hneď zmenili tému. Ide skutočne o vážne veci, o ktorých sa nesranduje.

A tak vznikla organizácia Second Life Toys v Japonsku, ktorej cieľom je zvýšiť informovanosť o darcovstve orgánov u detí. Netrvalo dlho a nápad ako to urobiť bol na svete.

Organizácia zbiera staré, poškodené, nie však rozbité hračky od tých, ktorí by sa radi do tohto projektu zapojili a podporili tým dobrú vec. Následne z prijatých hračiek členovia tímu robia nové, netypické hračky.

Zdroj: boredpanda.com
Zdroj: boredpanda.com

Ako na to?

Vyberte hračku, ktorú chcete dať týmto spôsobom „na transplantáciu”, odfoťte ju a pošlite ako list priamo do organizácie v Japonsku na schválenie. Členovia následne zhodnotia jej stav a dajú vám vedieť, či je vhodná „na takúto opravu”.

Zdroj: secondlife.toys

Ak áno, potom vás požiadajú o jej zaslanie na danú adresu. V momente, ako ju opravia, pošlú ju konkrétnemu dieťaťu.

Zdroj: boredpanda.com
Zdroj: boredpanda.com

Hneď ako sa hračka dostane k príjemcovi, k dieťaťu, darca môže od neho očakávať ďakovný list. 

Zdroj: boredpanda.com

Darcovstvu orgánov sa v Japonsku nevenuje veľká pozornosť. V zoznamoch na transplantáciu sa nachádza približne 14 000 ľudí, ale len 300 z nich dostane ten orgán, ktorý potrebuje.

Dúfajme, že kampaň túto nie veľmi prajnú situáciu zlepší a podarí sa jej zvýšiť potrebné povedomie o tejto dôležitej a vážnej téme najmä u detí.

Zdroj: boredpanda.com

Ešte predtým, ako pošlete hračku, by ste mali vedieť toto:

  • Posielajte iba tie hračky, ktoré skutočne nepotrebujete – organizácia si vyžaduje právo neposielať hračky späť;
  • Každý potenciálny darca môže poslať iba jednu hračku;
  • Transplantácia hračky je bezplatná;
  • V prípade veľkého počtu hračiek je možné, že nebude možné zaradiť do kampane všetky prijaté hračky;
  • Hračky musia byť staré, poškodené (aby mohlo dôjsť k oprave), nie rozbité!!;
  • O vykonaní transplantácie hračky rozhoduje odborný tím (preto im do toho nemá právo nikto hovoriť).

Tieto hračky, naopak, neposielajte:

  • hračky propagujúce násilie, napríklad zbrane;
  • hračky, ktoré si pre ich správne fungovanie vyžadujú batérie.

Ak sa s týmito pravidlami stotožňujete a páči sa vám hlavná myšlienka, neváhajte a vyberte tú vhodnú hračku, ktorá môže už teraz niekoho potešiť. 

Zdroj: secondlife.toysboredpanda.com, designyoutrust.com

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  TOP 5 faktov o japonských školách: Ak nezješ obed do posledného zrnka, ostaneš niekoľko hodín po škole. Aké sú ďalšie?
Google+ Linkedin
Michaela Imrišková

Prezývajú ma Miška Imriška a som presne ten typ, ktorý každé ráno vstáva s nadšením, pretože ide robiť to, čo ho napĺňa a robí šťastnou. Milujem ten pocit, keď cítim, že to, čo robím, má zmysel. Hovorí sa, že nič z neba nepadne, ale ja som zrejme výnimka. Zaujímam sa o kultúru, umenie, módu, veľmi rada rozprávam, píšem (najmä blogy), čítam, kreativita je moja druhá stránka, milujem estetiku, mám zmysel pre detail a vyžívam sa v maličkostiach. V hlave si dokážem tvoriť pútavé príbehy bez zbytočného klišé, mám radosť z učenia sa nových vecí a nerobí mi problém vyjadriť svoj názor aj pred veľkým publikom. Ak práve nie som online, tak určite niečo pečiem, čítam, hrám sa so psíkom alebo tvorím vlastné módne koláže.