fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hračky pre dospelých prešli poriadnou zmenou! Ako vyzerali úplne prvé?

Erotické hračky sú staré ako ľudstvo samé. Rozhodne nejde o moderný vynález. Historici sa domnievajú, že „hračky pre dospelých“ si ľudia vyrábali už dokonca pred viac ako 30-tisíc rokmi pred naším letopočtom. V dnešnom článok vám predstavím nejaký ten prierez históriou sexuálnych pomôcok. Občas zrejme neuveríte, čo boli ľudia schopní pre svoje vzrušenie naozaj použiť. Dnes sú už takéto pomôcky úplne bežné a sú súčasťou mnohých domácností.

História sexuálnych hračiek siaha tak ďaleko, ako by sme možno ani nečakali. Sú s nami až dodnes, dokonca možno aj viac ako kedy inokedy. Ľudia si skrátka robili dobre a skúmali svoje telá nepretržite počas niekoľkých tisícročí. Prvé zmienky o týchto hračkách siahajú až do doby kamennej.

Kamenný vibrátor

Doklad o tom, že aj v dobe kamennej ľudia používali rôzne veci ako sexuálne hračky k tomu, aby prežili trochu vzrušenia a rozkoše, sú nástenné maľby v jaskyniach zo staršej doby kamennej. Sú na nich vyobrazené vibrátory v tvare penisu. Nájdené boli aj tie kamenné „penisy“ alebo kamene s dierami veľkosti vagíny.

Grécky rozkvet

Prvé „dôveryhodnejšie“ zmienky sú ale z obdobia starovekého Grécka, okolo 3. a 4. storočia pred naším letopočtom. Gréci predsa len patrili v minulosti k eroticky založeným národom. Ľudia sa nehanbili a boli otvorení takmer bez hraníc. Dokonca bolo úplne normálne a nikto sa nečudoval, ak mal muž doma svoju manželku, ale aj napriek tomugrecko mal konkubínu alebo milenku, či dokonca keď chodil za malými chlapcami, s ktorými pravdepodobne praktizovali anál. Preto vznikol nový vynález nielen pre takéto vzťahy, ale aj pre osamelé ženy asi v roku 400 pred naším letopočtom. „Olisbos“ alebo inak dildo preniklo do tamojšieho umenia a literatúry. Dokonca v celkom veľkej miere. Gréci totiž takéto hračky považovali za samozrejmosť a prirodzenosť. Dokazuje to aj napríklad obraz vázy s dvoma vibrátormi.

Orgie v Ríme

Rím a jeho doba najväčšej slávy sú známe orgiami, ktoré boli na dennom poriadku. Aj v Ríme je mnoho dochovaných dôkazov z literatúry aj umenia. Rimania boli v tomto ohľade veľmi inovatívni. Predsa len aj egyptská kráľovná Kleopatra, ktorá patrila do tejto doby, zdieľala svoju posteľ s mnohými mužmi.

Pokračovanie na ďalšej strane

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií