fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Úsmev ako z hororu: na týchto desivo vyzerajúcich hračkách sa učia deti správnej ústnej hygiene

Máte tip? napíšte nám mailom

Deti a zuby, to je téma! Návštevu zubára nemajú v láske ani ony, ani dospelí. Mnoho ľudí sa im kvôli strachu čo najviac vyhýba. Rovnako desivý je nápad a tiež pohľad na detské hračky, ktoré namiesto roztomilého úsmevu majú ústa plné zubov, uvádza BoredPanda.com.

Práve nasledujúce hračky v zubných ambulanciách s hrôzostrašným výrazom majú naučiť deti správnej ústnej hygiene.

Parents Magazine podporuje to, aby deti nezanedbávali starostlivosť o zuby, a preto si pripravil niekoľko podstatných odporúčaní. Doktorka Rhea Haugseth, ktorá v súčasnosti pôsobí ako prezidentka AAPD, odporučila, aby deti navštívili zubára už vo veku jedného roka, prípadne vtedy, keď sa im začne prerezávať prvý zub.

Pomôžu hračky?

Pre deti tiež nie je vhodné, ak im dospelí vysvetľujú, čo všetko ich u zubára čaká, pretože bežné obavy môžu u nich prerásť do úzkosti. Niektorí rodičia by si mohli myslieť, že je vhodné, keď do zubnej ambulancie zoberú so sebou aj svoje dieťa.

strašidelné detské hračky
Zdroj: imgur.com

To však deti môže zbytočne vydesiť, pretože niektoré ambulancie pre ne majú prichystané hračky, s ktorými sa môžu zabaviť. Pozrite sa na tieto hračky v zubných ambulanciách, ktoré by mohli byť pre užitočné pre najmenších pacientov.

Prečítajte si tiež:
Video: Umelec vytvoril lampu, ktorá vytvára búrku vždy, keď Donald Trump pridá príspevok na Twitteri. Prečo?

Či aj sú, je skutočne otázne…

strašidelné detské hračky
Zdroj: reddit.com

hračky u zubára
Zdroj: imgur.com

 

hračky u zubára
Zdroj: imgur.com

Zdroj titulnej foto: reddit.com, Emergency Dental Care USA

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií