fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hrdá ukrajinka Mila Kunis a Ashton Kutcher spustili zbierku pre obete vojny

Mila Kunis a jej manžel Ashton Kutcher sa snažia pomôcť ľuďom, ktorých postihli súčasné nepokoje na Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

Hollywoodsky pár vo štvrtok oznámil, že založil stránku GoFundMe pre obete ruskej invázie do krajiny, a že sa prispeje až 3 milióny dolárov.

„Zatiaľ čo sme svedkami odvahy Ukrajincov, sme aj svedkami nepredstaviteľného bremena tých, ktorí si zvolili bezpečnosť,” napísal 44-ročný Kutcher pod video zdieľané na Instagrame „Prostredníctvom služby GoFundMe táto zbierka zabezpečí okamžitú pomoc utečencom a humanitárnu pomoc.”

Herec, ktorý si zahral aj v známom seriály “Dva a pol chlapa” sedel vedľa svojej 38-ročnej manželky, ktorá prehovorila o svojich ukrajinských koreňoch.

 

Mila sa narodila na Ukrajine

Narodila som sa v Černivciach na Ukrajine v roku 1983. Do Ameriky som prišla v roku 1991 a vždy som sa považovala za Američana. Hrdú Američanku,” povedala herečka vo videu. „Milujem všetko, čo táto krajina pre mňa a moju rodinu urobila. Ale dnes som nikdy nebola viac hrdá na to, že som Ukrajinka.”

Asthon Kutcher poznamenal: „A ja som nikdy nebol viac hrdý na to, že som ženatý s Ukrajinkou.” Mila Kunis označila útoky ruského prezidenta Putina na Ukrajinu za “zničujúce”. Dodala: „Na tomto svete nie je miesto pre takýto nespravodlivý útok na ľudstvo.”

 

 

Kutcher a Kunis – ktorí kedysi spolu účinkovali v seriáli That ’70s Show a neskôr sa v roku 2015 zosobášili – si dali za cieľ vyzbierať 30 miliónov dolárov prostredníctvom svojej stránky GoFundMe, z ktorých podporia pomoc utečencom a ďalšie humanitárne aktivity pre Ukrajincov.

Dvojica prisľúbila, že 3 milióny dolárov pôjde v prospech spoločností AirBnB a Flexports, ktoré poskytujú útočisko tým, ktorí našli bezpečie v krajinách ako Rumunsko, Maďarsko, Poľsko, Slovensko a Moldavsko.

Mila Kunis sa vrátila na Ukrajinu

Mila Kunis – ktorá má s Kutcherom spoločné deti Wyatta, 7 rokov, a Dimitriho, 5 rokov – predtým hovorila o návrate na Ukrajinu v dospelosti v rozhovore pre Net-a-porter.com v roku 2017.

„Išli sme k nášmu domu a ja som zaklopala na dvere, pretože sme sa veľmi chceli pozrieť dovnútra. A [nový majiteľ] povedal: ‘Nie! Nezaujímalo ho to. Povedala som: „Keď som bola malá, bývala som tu, sú tu [so mnou] moji rodičia,'” povedala vtedy. „Nechceli ani otvoriť dvere. Celá tá skúsenosť bola veľmi ponižujúca.”

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj pagesix
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií