fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hriešny tanec rapera Marksa uzatvára jednu dejovú líniu albumu KONTRAST!

Máte tip? napíšte nám mailom

Tvárime sa tvrdo, ale pod maskou sa bojíme

Mladý 18-ročný Marks, o ktorom ste na našom portáli mohli už niekoľkokrát čítať, sa včerajším dňom dostal na prvú štvrtinu svojho pripravovaného albumu! Album Kontrast, ktorý je časovo rozsiahly a postupne sa rozvíjajúci projekt, bude obsahovať celkovo 16 skladieb. Tie budú na seba nadväzovať a ich výsledkom bude niečo ako malý film. Každá skladba má svoju pod tému, ktorá je zameraná na určitú oblasť hodnôt ľudí v dnešnej dobe a môžete si ju všimnúť na začiatku každého videoklipu. Tieto pod témy budú dokopy tak isto vytvárať určitú postupnosť, vývoj. A práve včera večer bol zverejnený v poradí už štvrtý singel s klipom. Hriešny tanec, ako sa skladba volá, je vyvrcholením negatívnej časti albumu. Predstavuje “tanec” s negatívnymi vlastnosťami v našom živote. Prešľapy, priority, rozhodnutia, správanie ľudí a podobné veci, ktoré nás ťahajú dole.

V čom spočíva jedinečnosť albumu?

“Rozhodol som sa spraviť tento album ako báseň a to presnejšie ako 4  strofy po 4 verše, pričom každý verš predstavuje jeden song, jednu tému, ktorá na niečo upozorňuje. Báseň je však básňou až vtedy, keď je kompletná. Jeden klip začína vždy tam, kde ten predošlý skončí a práve to dodáva tomuto albumu jedinečnosť. Momentálne uzreli svetlo sveta 4 videoklipy, ktoré tvoria presne ¼, teda 25% z celkového počtu klipov a majú predstavovať všetko to negatívne v našom živote. Po hudobnej stránke som sa to preto rozhodol spraviť úplne inak, ako je u mňa zvykom, nech je to pestrejšie a výstižnejšie. Použil som prevažne novší sound,” hovorí Marko, ktorý je v tomto projekte nielen umelec, ale aj scenárista.

Prečítajte si tiež:
Respot a Mravec majú nový song. Woodoo

Hriešny tanec

 

Počuješ o Kontraste prvýkrát? Tak si prečítaj, o čom sú prvé štyri klipy a prečo predstavujú “negatívnu líniu”

PAPIEROVÝ SVET

Predstavuje začiatok celého celku, má pod tému SLOBODA. Znázorňuje možnosť voľby, no tematika skladby sa nesie v duchu, kedy je človek ovplyvňovaný okolím a zvyká si (paradoxne z vlastnej vôle) voliť cestu, ktorá nie je až taká skvelá. Paintball znázorňuje práve vplyv okolia na nás a náš charakter, smer cesty a slová na maliarskom plátne znamenajú možnosť výberu, kontrasty, pričom na samom konci je jeden veľký „?“ , ktorý opäť poukazuje na slobodu.

SEBAVEDOMIE

Marko sa v klipe dostal na zlú cestu, ktorá bola naznačená už v prvom klipe. Okolie ho ťahá nadol a ovplyvňuje jeho charakter a hodnoty. Tento song má vyjadrovať bežný večerný život mladých ľudí v dnešnej dobe. A tiež aroganciu, agresiu, pýchu… Byť sebavedomý je fajn, no človek častokrát prekročí hranicu. Postupne si však Marko v klipe uvedomí, čo robí zle a snaží sa od toho dostať preč, no v tom padá do ďalšieho pokušenia….

Prečítajte si tiež:
TOP 10 pesničiek, ktoré vám vyčaria úsmev na tvári

NÁDHERNÁ

Povrchnosť. Okrem poukazovania na povrchnosť ľudí, kladenie dôrazu  na výzor a ignorovanie vnútornej stránky táto skladba tiež kritizuje neveru, klamstvá a faloš ľudí. Kritizuje vášeň a túžbu, ktorá nahradila pravé city a to, ako povrchne sa dnes berie pojem „krása“.

HRIEŠNY TANEC

Marko v klipe stráca triezvy pohľad na veci a všetky tie hriechy, ktoré ho ťahajú dole. Stráca identitu a nevie, čo je realita. Hriechy v podobe masiek sa dostávajú čoraz bližšie k nemu, až pokým ho to celé nezhltne. Tento klip je pochopiteľne ten najtemnejší a tak trochu aj psycho. Však predsa „Kontrast“, tak prečo nie.

A keďže negatívna kapitola albumu je už za nami, na ďalšiu časť celku sa môžeme tešiť už čoskoro. Otvorí ju skladba Zrkadlo a to už 13.6.2016. 

MARKS – Hriešny tanec

Zdroj: MARKS, youtube.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií