Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hroncová počíta so schválením zmeny financovania RTVS, navýšenie pomôže k stabilizácií aj realizácií projektov

Zákon o RTVS v parlamente prešiel prvým čítaním s nadpolovičnou väčšinou hlasov poslancov.

7.6.2023 (SITA.sk) – Ministerka kultúry Silvia Hroncová nepočíta s tým, že by v Národnej rade (SR) SR nebola schválená zmena financovania Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).

Po stredajšom rokovaní vlády poznamenala, že zákon o RTVS v parlamente prešiel prvým čítaním s nadpolovičnou väčšinou hlasov poslancov.

Verí, že prejde i druhým čítaním. Za dôležité považuje skôr to, že v NR SR je podľa jej informácií pozmeňujúci návrh, ktorý by príspevok zvýšil z odporúčaných 0,15 percenta hrubého domáceho produktu (HDP) na 0,17 percenta HDP.

Hroncová je toho názoru, že takéto navýšenie by pomohlo nielen k stabilizácii verejnoprávneho telerozhlasu, ale aj k realizácii rozvojových projektov.

Viac k témam: financovanie RTVS, HDP, Ministerka kultúry SR
Zdroj: SITA.sk – Hroncová počíta so schválením zmeny financovania RTVS, navýšenie pomôže k stabilizácií aj realizácií projektov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií