fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hrozný nález v ústach chlapca: V sánke mal ukrytých 526 zubov!

Máte tip? napíšte nám mailom

Neznáme ochorenie trápilo malého 7-ročného indického chlapca niekoľko rokov. Avšak len minulý mesiac lekári odhalili pôvod jeho bolesti. Z úst mu odstránili 526 zubov.

Hrozný nález v ústach chlapca! 526 zubov ukrytých v sánke - klocher.sk
Zdroj: Saveetha Dental College

Neuveriteľný príbeh sa minulý mesiac odohral na juhu Indie v meste Čennaj. Sedemročný chlapec podstúpil operáciu dolnej čeľuste po tom, ako ho do nemocnice prijali s opuchom tváre a silnými bolesťami. Napriek tomu, že opuchom tváre trpel už 4 roky, bolesti sa začali stupňovať len niekoľko týždňov predtým.

Po absolvovaní röntgenového a CT vyšetrenia lekári objavili pôvod jeho problémov. Spodná čeľusť chlapca ukrývala vrecko, v ktorom sa nachádzalo niekoľko stoviek zubov. Lekári sa preto rozhodli pre okamžitú operáciu.

„Celkom bolo odstránených 526 zubov vo veľkosti od 0,1 milimetra do 15 milimetrov. Dokonca aj najmenší kus mal korunku, koreň a sklovinu, čo svedčí o tom, že to bol zub,“ uviedla po operácii Dr. Prathiba Ramani, vedúca orálnej a maxilofaciálnej patológie na Fakulte dentálnej hygieny v nemocnici v Saveetha.

Prečo sa chlapcovi v ústach vytvorilo toľko zubov, nie je známe. Avšak vďaka operácii opuch aj bolesti zmizli. Podľa informácií má chlapec teraz 21 zubov a bol prepustený domov.

Prečítajte si tiež:
Tipnite si, o koľko % zarábajú ženy na rovnakej pozícii menej ako muži? Výsledok je šokujúci!

Prečítajte si aj iné zaujímavosti o zuboch či zubných kefkách. Vedeli ste napríklad, koľko dní strávi čistením zubov priemerný dospelý človek?

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií