fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hrôzostrašné veci na dne mora: Čo vás môže vydesiť na smrť?

Na dne mora môžete nájsť naozaj nevšedné veci. Potápači a turisti radi porozprávajú o tom, čo všetko videli a nie vždy je to ako rozprávka. Naopak, niekedy to pripomína skôr desivý horor.

Máte tip? napíšte nám mailom

Kosti na dne mora

Na dne mora si možno predstavujete len piesok, nejaké rybičky a riasy. Disneyho rozprávku o Malej morskej víle ale nemožno čakať vždy. Na internete nájdete veľa príbehov, v ktorých rozprávajú potápači i dovolenkári o tom, čo všetko videli na dne mora. K tomu najhoršiemu jednoznačne patria kosti, ľudské i zvieracie. V tom šoku ich nemusíte hneď rozoznať, ale keď je kostra celá a oblečená v skafandri alebo v zbytku oblečenia, vydesí to. Vybrať sa za dobrodružstvom a zrazu držať v ruke lebku, môže byť deprimujúce a zaiste človeku hneď napadnú len tie najhoršie myšlienky. Vražda, žralok, nevysvetliteľný útok z hlbín? Na dne mora je možné všetko.

Divné živočíchy

Milé delfíny, veselé farebné rybičky: tak si nadšení turisti predstavujú more. Niečo ako Hľadá sa Nemo, kde je skoro všetko priateľské a veselé. Na morskom dne však nájdete aj zvieratá, ktoré vyzerajú ako príšery a zľakli by ste sa ich bez ohľadu na to, v akej hĺbke sa práve nachádzate. Niektoré z nich sú plaché, iné však považujú človeka za korisť a neváhajú sa na neho vrhnúť. Na morskom dne je napríklad Kamenná ryba, ktorá je veľmi jedovatá. Žraloky alebo medúzy by nechcel stretnúť ani ten najväčší dobrodruh. Aj morské hady a raje na morskom dne dokážu človeku ublížiť. To sme ešte nespomenuli tie, ktoré zbadáte a zabudnete aj dýchať, lebo neviete, čo to je a sú škaredé.

Prečítajte si tiež:
Večne vysmiaty a energický Majster N nás navždy opustil. Prehral svoj boj so zákernou chorobou

Cintorín i staré budovy

Na dne mora sú bežne rôzne vraky lodí, prípadne lietadiel alebo áut, ktoré doslova lákajú na prehliadku. Môžu sa stať miestom posledného odpočinku, ak v nich potápač alebo plavec uviazne. Strašidelným zážitkom je aj potápanie, pri ktorom narazíte na starobylé pozostatky mesta alebo cintorín. Opustené miesta sú strašidelné ako na zemi, tak aj v mori a možno je lepšie upaľovať čo najrýchlejšie preč. Nikdy neviete, čo alebo kto sa tam objaví. Najmä ak nájdete pohrebisko nejakého sériového vraha, ktorý si tam odkladá trofeje a verí, že ich nikto nenájde.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj YouTube

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií