fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hrôzostrašný let: Cestujúci skolabovali na palube lietadla spoločnosti Ryanair

Máte tip? napíšte nám mailom

Štyria cestujúci skolabovali na palube lietadla spoločnosti Ryaniar, tínedžerka dokonca potrebovala resuscitáciu. Lietadlo však nezastavilo. 

Väčšina ľudí si iný spôsob rýchlej dopravy, než lietadlo nevie predstaviť. Výhodou je predovšetkým čas, za ktorý dokáže lietadlo preletieť aj tisícky kilometrov. Aj napriek výhodám sa však nájdu ľudia, ktorí majú panický strach z lietania. Je to predovšetkým kvôli silným turbulenciám alebo aj pre časté správy o páde lietadla.

Skolabovali na palube lietadla Ryanair

Cestujúci, ktorí nastúpili do lietadla smerujúceho z Budapešti do Edinburgu ne let už nikdy nezabudnú. Lietadlo vyštartovalo z Budapešti o 21.50, teda presne podľa plánu. Aj napriek tomu, že sa počas vzletu spustil zvukový alarm, krátko na to sa vypol a lietadlo spoločnosti Ryanair pokračovalo v lete. O hodinu po štarte odpadlo 17-ročné dievča, ktoré okamžite potrebovalo umelé dýchanie.

Potom omdleli aj ďalší traja ľudia, medzi ktorými bol aj Shaun Pinkerton. Keď sa prebral z bezvedomia, to čo pred sebou uvidel, už bude mať navždy pred očami.  

„V uličke stáli ľudia, ktorí dávali odpadnutým umelé dýchanie, a mali so sebou obrovské kyslíkové fľaše. Ja som bol bezvládny a potreboval som kyslíkovú masku. Potom som dostal šok a úplne som sa roztriasol,“ opísal hrôzostrašný let Shaun Pinkerton.

Najzvláštnejšie na celej situácii je to, že lietadlo nebolo odklonené na najbližšie letisko, ale pokračovalo vo svojej pôvodnej trase. Ostatní cestujúci medzitým vyťahovali kyslíkové fľaše, aby pomohli tým, ktorí skolabovali. 

Lietadlo neodklonili, no pokračovali v trase

Aj napriek tomu, že Shaun Pinkerton lieta pravidelne, po tomto hrôzostrašnom lete pochybuje, či ešte nastúpi do lietadla.

„Som mladý, často lietam a vždy je všetko v poriadku. Pri tomto lete sa však stalo niečo vážne, ľudia sa obávali, že na palube nie je dostatok kyslíka,“ uviedol Pinkerton.

Na celú situáciu zareagoval aj hovorca spoločnosti Ryanair, ktorý potvrdil, že s lietadlom bolo všetko v poriadku a nedošlo k žiadnej poruche.

„Posádka tohto letu z Budapešti do Edinburgu (31. januára) požiadala o lekársku pomoc po pristátí potom, čo na palube skolabovali dvaja pasažieri. Lietadlo pristávalo normálne a zdravotníci si prevzali týchto klientov, aby sa o nich postarali,“ vysvetlil hovorca spoločnosti Ryanair.

Zdroj: Nový čas, The Independent

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií