fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Technologický gigant už nemá problémy len s telefónmi. Huawei ruší aj nový notebook, jeho budúcnosť je otázna

Máte tip? napíšte nám mailom

Huawei ruší nový notebook. Obmedzenia, ktoré uplatnilo už niekoľko amerických firiem na čínsku spoločnosť , sa popri mobilných zariadeniach po novom dotknú aj ďalších zariadení, píše The Wall Street Journal.

Prečo? Problém tkvie s nákupom amerických súčiastok, ktoré zrejme Huawei nebude mať k dispozícii. Firma tak stopla uvedenie nového notebooku a pozastavila aj výrobu niektorých osobných počítačov.

Huwei, čínsky technologický gigant, totiž využíva v notebookoch operačný systém Windows, ktorý, ako vieme, patrí americkej spoločnosti Microsoft. Rovnaký problém nastáva aj v prípade firmy Intel, ktorá Huawei dodáva čipy.

Nedávno napríklad spoločnosť Microsoft zo svojho obchodu odobrala notebooky Huawei. Firma pritom prišla so svojím prvým notebookom len pred niekoľkými rokmi.

Technologická vojna?

Americké tajné služby podozrievajú Huawei zo spolupráce s čínskou rozviedkou, firma to však dlhodobo popiera. Spojené štáty v polovici mája zaradili Huawei na čiernu listinu, čo znamená, že americké podniky potrebujú špeciálne povolenie, ak chcú tejto čínskej firme dodávať svoje produkty, píše I Know Today.

Richard Yu, šéf spotrebiteľskej divízie spoločnosti, hovorí, že Huawei ruší nový notebook na neurčito. Dodal, že ak by podnik zostal dlhšiu dobu na čiernej listine, potom by sa tento notebook nemusel nikdy dostať na trh. Spoločnosť Huawei už v utorok signalizovala, že americké reštrikcia majú negatívny vplyv na odbyt jej chytrých telefónov.

Prečítajte si tiež:
Chcete zachrániť včely? Nasťahujte si ich do obývačky. Poradíme vám, ako na to

Ak vás táto tema zaujíma, vypočujte si podcast Klik: Ako chce Huawei prežiť obchodnú vojnu.

Mimochodom, keď sa obchodník inšpiruje (alebo iba bezhlavo kopíruje) svetovou značkou, vznikajú vskutku podarené výrobky či služby, presvedčte sa o tom s nami v tomto článku.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií