Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hurikán Otis si v Mexiku vyžiadal desiatky obetí, viac ako 200-tisíc domácností je stále bez prúdu

Hurikán zasiahol mesto Acapulco.

29.10.2023 (SITA.sk) – Počet obetí hurikánu Otis, ktorý tento týždeň zasiahol mexické mesto Acapulco, do soboty stúpol na 39. Ďalších desať ľudí je nezvestných. Telá obetí nachádzajú v prístave a pod popadanými stromami.

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador uviedol, že podľa federálneho úradu civilnej ochrany hurikán poškodil 220-tisíc domov. Dodal, že štátna elektrárenská spoločnosť obnovila dodávky elektriny pre 55 percent zákazníkov v postihnutej oblasti, ale viac ako 200-tisíc domácností a firiem je stále bez prúdu.

Prezident vyzval armádu, aby v meste zriadila kontrolné stanovištia s cieľom predísť rabovaniu. Celkovo majú v oblasti nasadiť 15-tisíc vojakov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Hurikán Otis v mexickom Acapulcu (fotografie)

Viac k témam: Hurikán Otis, Mexický prezident, Prírodná katastrofa
Zdroj: SITA.sk – Hurikán Otis si v Mexiku vyžiadal desiatky obetí, viac ako 200-tisíc domácností je stále bez prúdu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií