fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Spomínate si na ICQ? Aplikácia nášho detstva a mladosti vôbec neupadla do zabudnutia. V súčasnosti ponúka viac než Facebook či Messenger

Máte tip? napíšte nám mailom

Legendárne ICQ vôbec neupadlo do takého zabudnutia, ako si myslíte…

Komunikačná platforma ICQ bola veľmi populárna predovšetkým pred rokmi, kedy neexistoval Facebook, Messenger, Viber či WhatsApp. Vtedy nám umožňovala prihlásiť sa prostredníctvom jedinečného číselného kódu a následne komunikovať alebo hrať hry spolu so svojimi priateľmi či známymi. Sieť ale postupom času upadla do zabudnutia a vy si na ňu možno už len s nostalgiou spomínate.

Aj napriek tomu, že sa na ICQ zabudlo a nahradili ju iné komunikačné kanály, na neho vývojári nezanevreli. Práve naopak – vytvorili z neho silnú komunikačnú platformu, ktorá s prehľadom uspeje medzi konkurentmi. Aj keď ju dodnes používa ešte niekoľko miliónov ľudí, bola by škoda, keby ste o novinkách v aplikácii nevedeli aj vy. Toto všetko novodobé ICQ poskytuje.

1. Prihlásenie

Zdroj: Medium

Zaregistrovať sa na ICQ je po novom možné zadaním telefónneho čísla a svoju registráciu potvrdiť SMS správou. Ak už svoj účet na platforme máte, na prihlásenie môžete použiť e-mail či UIN.

2. Zašifrované hlasové hovory a videohovory

Moderné komunikačné platformy neposkytujú iba možnosť odosielania správ, ale i hovory či videohovory. Inak tomu nie je ani pri ICQ. Počas hovoru môžete jednoducho prechádzať z klasického hlasového hovoru na video a naopak. Dokonca môžete prepínať aj medzi predným a zadným fotoaparátom smartfónu. Kvalita hovorov je úmerná kvalite pripojenia na internet a výborne funguje pri pripojení na WiFi či 3G. Sú dostupné pre všetky operačné systémy, čiže pre Android, iOS, macOS i Windows. Nové ICQ vo svojich najnovších aktualizáciách poskytuje túto komunikáciu zašifrovanú pomocou spoľahlivého algoritmu. Šifrovaná komunikácia je dostupná pre všetky krajiny sveta.

Prečítajte si tiež:
Ponožky v šľapkách a mastná pleť... Madonna, toto myslíš vážne?!
Zdroj: Medium

3. Skupinové konverzácie

Skupinové konverzácie, ako sme na ne zvyknutí napríklad z Facebooku, nájdeme aj v novodobom ICQ. Môžete v nich meniť názvy skupín, pridávať a mazať účastníkov chatu a všetkým hromadne posielať správy a súbory.

4. Globálne hľadanie

Cez ICQ sa môžete spojiť nielen so svojimi priateľmi ale i s neznámymi ľuďmi z rôznych kútov sveta. Vyhľadať ich môžete podľa mena, telefónneho čísla, veku i pohlavia. Okrem toho sa vám zobrazujú ľudia, ktorých by ste mohli poznať alebo s nimi máte spoločných priateľov.

Zdroj: Medium

5. Nálepky

Nálepky má rád azda každý a nevie to iba Facebook. Na ICQ nájdeme kvantum nálepok, ktoré sú úplne zadarmo a stále pribúdajú ďalšie a ďalšie.

Zdroj: Medium

6. Chatovacie miestnosti

Chatovacie miestnosti si môžeme pamätať napríklad z Pokecu. V nich ste mohli verejne komunikovať spolu s priateľmi ale i s cudzincami, ktorí sa v danej miestnosti nachádzajú. V ICQ môžete zakladať vlastné komunikačné miestnosti a je len na vás či ostanú súkromné alebo ich sprístupníte širokej verejnosti.

Zdroj: Medium

7. Interaktívne filtre

Interaktívne tvárové filtre sú zdrojom veľkej zábavy a dobre to vedia i vývojári v ICQ. Tí ich pridali nielen do mobilnej verzie aplikácie ale i to tej počítačovej. Na výber tu máte zo 17 rôznych 2D a 3D filtrov, ktoré môžete využívať i pri videohovoroch.

Prečítajte si tiež:
Vieš, prečo sa nosí obrúčka na štvrtom prste?
Zdroj: Medium

8. Editor fotografií a videí

V ICQ môžete upravovať fotografie či videá bez toho aby ste komunikačnú platformu opustili. Aktualizovaná verzia totiž poskytuje editor priamo v aplikácii, kde môžete robiť úpravy a kresliť pomocou štetca ovládaného vašim prstom, pridávať tam rôzne nálepky, meniť veľkosť, sklon či polohu obrázku.

Zdroj: Medium

 

 

Zdroj: Medium

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií