Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ide o významný deň pre členov NATO, okomentoval minister Naď vstup Fínska do aliancie

Bezpečnostná realita, ktorú pred viac ako rokom pre celý svet vytvorila Ruská federácia, podľa Jaroslava Naďa jasne potvrdila opodstatnenie existencie NATO ako najväčšej a najsilnejšej obrannej aliancie na svete.

4.4.2023 (SITA.sk) – Členská základňa Severoatlantickej aliancie (NATO) sa v utorok oficiálne rozšírila o 31. člena – Fínsko. Dnes je súčasne 74. výročie vzniku NATO.

Poverený minister obrany Jaroslav Naď pri tejto príležitosti uviedol, že ide o významný deň pre členov NATO v zmysle posilnenia spoločnej obrany a bezpečnosti. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kakaščíková.

Ako ďalej uviedol Naď, bezpečnostná realita, ktorú pred viac ako rokom pre celý svet vytvorila Ruská federácia, jasne potvrdila opodstatnenie existencie NATO ako najväčšej a najsilnejšej obrannej aliancie na svete.

„Na báze mušketierskeho princípu sme dobrovoľne zaviazaní brániť sa spoločne a navzájom – naše krajiny, obyvateľov a hodnoty. Som preto veľmi rád, že dnes sa k nám oficiálne pridá aj Fínsko, pretože spolu sme silnejší,“ vyhlásil Naď.

Doplnil, že súčasne to bol najrýchlejší ratifikačný proces v histórii NATO a tiež vyjadril podporu rozšíreniu aliancie aj o Švédsko.

Viac k témam: Minister obrany SR, Vstup Fínska do NATO, vstup Švédska do NATO
Zdroj: SITA.sk – Ide o významný deň pre členov NATO, okomentoval minister Naď vstup Fínska do aliancie © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií